University of the West of England
Nursing (dificultăți de învățare) BSc (Hons)
University of the West of England - University of the West of England

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 15 absolvenți la Nursing (Learning Disabilities) BSc (Hons) la University of the West of England pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Învățarea dizabilităților Nursing.

Salariul absolvenților de asistență medicală și moașe

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Învățarea dizabilităților Nursing la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £25000 - £27500 £20500 - £29000 £20000 - £32000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de asistență medicală și moașe din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £25000 - £28061 £20262 - £31000 £21504 - £35000

Nursing-ul este o carieră provocatoare, dar plină de satisfacții, care va schimba vieți, inclusiv pe a ta.

Asistentele medicale care se ocupă de dizabilitățile de învățare sprijină copiii, adulții și familiile acestora, într-o manieră creativă și flexibilă, în propriile case, în comunități și în serviciile specializate. Veți juca un rol în identificarea și satisfacerea nevoilor de sănătate și bunăstare ale oamenilor și în îmbunătățirea asistenței medicale, a incluziunii sociale și a calității vieții.

BSc (Hons) Learning Disabilities Nursing este acreditat de Consiliul de Nursing și Midwifery (NMC), ceea ce înseamnă că veți obține atât o diplomă de asistență medicală, cât și o calificare profesională în timp ce studiați cu noi.

Lucrând cu o echipă pasionată, entuziastă, calificată și de sprijin, învățarea dumneavoastră va fi îmbogățită de cele mai recente bune practici.

.

În campusul Glenside, veți învăța alături de alți studenți de la alte cursuri de sănătate și asistență socială și vă veți dezvolta abilități esențiale de relaționare. Există, de asemenea, oportunitatea de a vă dezvolta și de a vă aplica abilitățile lucrând în străinătate și în Marea Britanie.

Asistentele medicale cu dizabilități de învățare sunt solicitate în toată Marea Britanie, în NHS, în sectorul privat și în sectorul voluntar.

Recunoscută de Nursing and Midwifery Council (NMC) în scopul înregistrării ca asistent medical calificat (dizabilități de învățare).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Nursing (Learning Disabilities) BSc (Hons) la University of the West of England

96% Profesioniști în domeniul învățământului
1% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
0% Ocupații administrative
0% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
0% Ocupații în domeniul vânzărilor

Tariful UCAS al studenților acceptați la asistență medicală și moașe

Cerințe de calificare

Minim 3 A Levels cu BBB - cel puțin 2 dintre disciplinele de știință sau matematică. Pentru a fi luat în considerare pentru intrarea în anul al doilea, minimum 3 A Levels la ABB, cu AB la 2 materii de știință sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri - A în materie pentru Single Honours sau AB în materie pentru Joint Honours). De asemenea, este necesar: GCSE la C sau mai sus în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în științe cu dublă atribuire.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Nursing (Learning Disabilities), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

• an 2

Clasamentul University of the West of England în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 26 clasamente universitare pentru University of the West of England

Despre University of the West of England

Universitatea din vestul Angliei, Bristol (UWE Bristol) este o universitate de cercetare finanțată de guvern, situată în Bristol, cu Campusul Frenchay, care servește drept campus principal în parohia civilă Winterbourne. Campusul se află la 6 km nord de centrul orașului Bristol, la care se ajunge în aproximativ 20 de minute cu autobuzul.

Lista cu 251 cursuri de licență și masterat de la University of the West of England - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of the West of England

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • #MyUWEBristol Meg - settling into uni life
  • Laura’s Starting Block experience
  • Gaining enterprise skills at UWE Bristol
  • Emma Penny (LLB Hons Law with Business, Bristol Law School) – Student Spotlight
  • Ross Kirkpatrick (BA Hons Economics, Bristol Business School) – Student Spotlight
  • UWE Bristol - the student experience

Glenside Campus