University of Kent
Economie financiară cu econometrie BSc (Hons)
University of Kent - University of Kent

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 130 absolvenți de Financial Economics with Econometrics BSc (Hons) și pentru alte cursuri de Economie de la University of Kent pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Economie.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Economie

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Economie la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £30000 £32000 £42500
Interval de 25-75 procente £25500 - £34000 £25500 - £40500 £32500 - £53500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Economie din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £30101 £31974 £42762
Interval de 25-75 procente £25019 - £35263 £24892 - £42048 £30343 - £57314

Abordați rolul pe care îl joacă piețele financiare în problemele profunde de astăzi - sărăcie și dezvoltare, protecția mediului și crize financiare și monetare. Folosiți modele matematice și statistice pentru a face previziuni economice și dobândiți cunoștințe teoretice avansate și abilități statistice neprețuite.

Vizualizare generală

Economia este pretutindeni - se află în centrul multor probleme societale și globale, piețele financiare având un rol fundamental de coordonare. Studiați cea mai avansată diplomă de economie a noastră și dobândiți instrumentele statistice și matematice pentru a conecta teoria economică la datele din viața reală.

Stimulează-ți capacitatea de angajare și capacitatea de a afecta lumea din jurul tău - absolvenții recenți au continuat să lucreze pentru Serviciul Economic al Guvernului, HMRC, Citibank, Barclays, PwC și multe altele.

Motive pentru a studia Economie și Econometrie la Kent

• Colaborați cu lectori inspirați care consiliază organizații britanice, europene și internaționale.
  • Aplicați-vă abilitățile academice și dobândiți o experiență neprețuită prin luarea unui an în industrie.
  • Studiați în noua noastră clădire Kennedy, care găzduiește comunitatea noastră economică, cu facilități excelente.
  • Dați formă diplomei dvs. în afara sălii de clasă cu societățile noastre înfloritoare conduse de studenți. Kent Invest se concentrează pe piețele financiare care dețin o competiție anuală de tranzacționare. Societatea de Economie explorează problemele momentului prin prisma disciplinei, culminând cu o conferință anuală de networking.
  • Accesați sprijin prin intermediul echipei noastre de angajare, ateliere regulate și discuții cu absolvenții, precum și prin consilierul nostru academic dedicat și schema de mentorat între colegi.

Ce veți învăța

Gândiți ca un economist și învățați instrumentele utilizate pentru a analiza problemele economice reale. Dobândiți abilitățile necesare pentru a discuta aspecte cruciale ale subiectului, cum ar fi macroeconomia, microeconomia și economia cantitativă.

Puteți să vă personalizați diploma pentru a vă sprijini ambițiile profesionale specifice; de exemplu, puteți alege module care să vă pregătească pentru viața de economist profesionist. Competențele suplimentare în modelarea matematică și statistică vă vor deschide o serie de oportunități de angajare.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Financial Economics with Econometrics BSc (Hons) la University of Kent

22% Ocupații în domeniul sportului și al fitness-ului
16% Ocupații elementare
15% Profesioniști în inginerie
5% Ocupații de meserii calificate
4% Operatori de procese, instalații și mașini
2% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
2% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți
2% Profesioniști asociați în domeniul asistenței sociale și al locuințelor
2% Ocupații în domeniul sportului și al fitness-ului

Tariful UCAS al studenților acceptați la Economie

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Financial Economics with Econometrics, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

• an 2

Clasamentul University of Kent în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Kent în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Studii socio-umaniste

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 22 iulie, 2023]
    Clasamentul global al subiectelor academice GRAS - ShanghaiRanking
    [Publicat 19 iulie, 2022]

Vezi toate cele 24 clasamente universitare pentru University of Kent

Despre University of Kent

Universitatea din Kent este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Kent, Anglia. Campusul principal al universității este situat la nord de Canterbury, în timp ce celelalte campusuri ale acesteia se găsesc în Medway și Tonbridge, în Kent. În plus, universitatea operează centre postuniversitare în Bruxelles, Atena, Roma și Paris.

Lista cu 390 cursuri de licență și masterat de la University of Kent - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Kent

• Student Life | University of Kent
  • Hear from an Indian Student | University of Kent