University of Exeter
Programul de ucenicie de grad de Senior Leader MBA
University of Exeter - University of Exeter

• Dotați-vă liderii aspiranți cu instrumentele necesare pentru a conduce eficiența operațională și intenția strategică
  • Conceput pentru liderii seniori angajați în cadrul organizațiilor de orice dimensiune și în toate industriile și sectoarele
  • Acreditat de Chartered Manager Institute (CMI) cu calitatea de membru CMI pe tot parcursul programului
  • O alegere între două cohorte, una cu cursuri de masterat susținute în Exeter și una complet online
  • Opțiunea pentru ucenic de a completa învățarea cu un MBA la Exeter finanțat de către individ sau angajator.

Pentru a afla mai multe despre module, metode de evaluare, facilități și expertiza personalului nostru de cercetare, vă rugăm să vizitați pagina noastră de curs.

**Vă rugăm să vizitați pagina cursului nostru pentru metodele de evaluare actuale**.

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Senior Leader Degree Apprenticeship, MBA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de licență de clasa a doua sau echivalentă și cel puțin trei ani de experiență relevantă în domeniul managementului strategic sau al conducerii. Alternativ, dacă nu se deține o diplomă anterioară, se va lua în considerare o experiență relevantă de cel puțin cinci ani în domeniul managementului strategic sau al conducerii. Nivelul 2 la matematică și engleză va trebui să fie demonstrat înainte de evaluarea finală (EPA).

Candidații vor avea un rol care va sprijini colectarea dovezilor necesare pentru "standardul" de ucenicie de Senior Leader.

De asemenea, candidații trebuie să aibă un statut de rezidență valabil și eligibil pentru a intra în ucenicie - pentru mai multe informații, vă rugăm să consultați ghidul ESFA.

Pentru detalii complete, inclusiv cerințele privind limba engleză și echivalențele internaționale, vă rugăm să vizitați pagina noastră de curs.

Clasamentul University of Exeter în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 35 clasamente universitare pentru University of Exeter

Despre University of Exeter

Universitatea din Exeter este o universitate de cercetare finanțată de guvern, cu sediul în Exeter, Devon, în regiunea de sud-vest a Angliei. Universitatea are două campusuri în Exeter, cunoscute sub numele de Streatham și St Luke's, în timp ce alte două campusuri sunt situate în orașul de coastă din Cornwall, cunoscute sub numele de Truro și Penryn. Un lucru pe care viitorii studenți trebuie să îl știe este că Universitatea Exeter lucrează în colaborare cu Universitatea Falmouth în cadrul inițiativei "Combined Universities in Cornwall".

Lista cu 469 cursuri de licență și masterat de la University of Exeter - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Exeter

• Our year at the University of Exeter
  • Advice for new international students
  • University of Exeter Medical School - advice for new students
  • A Student's Guide to Life at the University of Exeter
  • Why study Sport and Health Sciences at the University of Exeter?
  • Tour of the University of Exeter with our students

University of Exeter - Streatham Campus

PgCert
(University of Bristol)