University of Bradford
Patrimoniu și arheologie BA (Hons)
University of Bradford - University of Bradford

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £21916 £19964 £23779
Interval de 25-75 procente £20191 - £26326 £15082 - £25373 £18288 - £30854

Patrimoniu trecut, prezent și viitor - împărtășirea narațiunilor și recunoașterea identității pentru a realiza înțelegerea culturală

Studiul patrimoniului este vital pentru înțelegerea sentimentului nostru de identitate și de loc. Patrimoniul are un sens larg răspândit; narațiunile din trecut, prezent și viitor se împletesc atât cu caracteristici fizice (peisaje, clădiri, structuri, monumente și obiecte), cât și cu practici mai puțin tangibile bazate pe tradiții orale și memorie vie care însuflețesc și îmbogățesc experiența culturală (povești, tradiții, meșteșuguri, mâncare, dans, muzică și poezie).

Noul nostru BA (Hons) în Patrimoniu și Arheologie se bazează pe cercetarea arheologică de ultimă oră a Universității din Bradford, unde conducem o înțelegere a patrimoniului, arheologia și bunăstarea, precum și utilizarea tehnologiilor inovatoare pentru a contribui la înțelegerea trecutului și a valorii sale astăzi.

Programul va cuprinde patrimoniul local, regional și global, investigând noi metode și valoarea patrimoniului și a societății contemporane în numeroase contexte culturale. Programul se află în fruntea inițiativelor care recunosc importanța patrimoniului și a culturii pentru coeziunea socială viitoare și succesul economic prin construirea unei înțelegeri semnificative a trecutului nostru divers.

În plus față de competențele profesionale, studiul Patrimoniului și Arheologiei vă va oferi o gamă largă de competențe transferabile, inclusiv rezolvarea problemelor, lucrul în echipă și cercetarea independentă, pregătindu-vă pentru o mare varietate de cariere, studii și cercetări viitoare. Avem peste 40 de ani de succes în furnizarea de plasamente și angajări cu o gamă foarte largă de parteneri din sectorul comercial și public.

Strategia de predare și învățare ia în considerare rezultatele învățării, progresia prin nivelurile de studiu, natura disciplinei și a numărului de studenți, precum și necesitatea ca dumneavoastră să vă asumați o mai mare responsabilitate pentru propria învățare pe măsură ce avansați în cadrul programului. Strategia de evaluare este concepută pentru a sprijini rezultatele învățării pentru fiecare program și pentru fiecare modul specific. Se utilizează o gamă largă de metode de evaluare formativă și sumativă, inclusiv eseuri, fișe de lucru, rapoarte de laborator, lucrări de grup și prezentări orale, jurnale de reflecție și examene.

Cerințe de calificare

35 în total, inclusiv 5 la nivel superior la matematică și fizică

32 - 48 puncte UCAS Tariff

• A-level Humanities
    • General Test
    • (no subscore less than 7.0)
    • A-level Sciences
    • General Test
    • Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Education, Law
    • (no subscore less than 5.0)
    • Undergraduate Degrees Law etc.
    • (no subscore less than 5.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Heritage and Archaeology, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Patrimoniu și arheologie BA (Hons)

Clasamentul University of Bradford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 24 clasamente universitare pentru University of Bradford

Despre University of Bradford

Universitatea din Bradford este o universitate de cercetare finanțată de guvern, cu sediul în orașul metropolitan Bradford, Anglia. Deși universitatea este cunoscută mai ales pentru volumul foarte mare al producției de cercetare, este cunoscută și pentru eforturile substanțiale depuse pentru a deveni o "Ecoversitate", constituind un exemplu pentru alte instituții în ceea ce privește sustenabilitatea și responsabilitatea socială a întreprinderilor.

Lista cu 168 cursuri de licență și masterat de la University of Bradford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Bradford

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • what’s the student experience like at bradford? | student life at bradford
  • what advice would you give new students? | student life at bradford
  • what things can you not live without at university? | student life at bradford
  • what advice would you give your first-year self? | student life at bradford
  • why did you choose to study at bradford? | student life at bradford
  • how did you feel before coming to university? | student life at bradford

Arheologie cu an de studiu în străinătate BA (Hons)