Ulster University
Antrenament sportiv și performanță MSc
Ulster University - Ulster University

Climatul pentru dezvoltarea sportului și a antrenoratului în Irlanda de Nord și în Regatul Unit nu a fost niciodată mai pozitiv. Având în vedere că aici sunt găzduite evenimente internaționale majore, educația și dezvoltarea antrenorilor au devenit un obiectiv major pentru deciziile politice și de finanțare.

Acest curs este conceput pentru a vă dota cu cunoștințele și abilitățile necesare pentru a funcționa ca un antrenor de înaltă performanță. Acesta este un program de ultimă generație care îi va sprijini pe cei implicați în coaching și în educația antrenorilor, făcând legătura directă cu nevoile industriei.

Veți fi provocat să vă dezvoltați practica de coaching printr-o serie de module care se concentrează pe dezvoltarea individuală și pe abordările actuale ale coaching-ului. Conținutul cursului se bazează pe cerințele profesiei de antrenor sportiv, angajatori, organisme profesionale asociate, comunitate și interese industriale.

Absolvenții au obținut locuri de muncă într-o gamă largă de organizații sportive și non-sportive, inclusiv în cadrul organismelor de guvernare sportivă, autorităților locale, învățământului sau în activități independente.

Evaluarea se face prin intermediul temelor, al sarcinilor de grup și al prezentărilor.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sports Coaching and Performance, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Scopul acestui curs este de a facilita dezvoltarea continuă a profesioniștilor din domeniul antrenamentului sportiv și de a le îmbunătăți cunoștințele și abilitățile adecvate pentru gestionarea și controlul diverselor componente din cadrul domeniului antrenamentului sportiv, în conformitate cu cerințele profesiei, ale angajatorilor lor, ale organismelor profesionale asociate și ale intereselor comunitare, comerciale și industriale. Masteratul este oferit atât în regim full-time, cât și part-time. Studenții vor completa 180 de puncte de credit pentru acordarea de MSc, cu opțiunea de a ieși după ce au completat 120 de credite pentru acordarea unei diplome postuniversitare. Studenții cu normă întreagă vor lua 60 de credite în fiecare dintre cele trei semestre, în timp ce studenții cu normă parțială vor lua 30 de credite în fiecare semestru din primul și al doilea an și 60 de credite în al treilea an. Există șase module predate în cadrul cursului, toate fiind obligatorii. Trei dintre modulele programului sunt de 30 de puncte de credit, în timp ce pregătirea proiectului de cercetare și dezvoltarea profesională sunt module de 15 puncte de credit, iar disertația este de 60 de credite (disertația nu este necesară pentru cei care aleg să iasă cu PgDip). Studenții care doresc să absolvească cu un PGCert vor studia 60 de credite care sunt oferite în semestrul 1 al programului. Toate modulele sunt obligatorii, studenților fiindu-le oferită posibilitatea de a alege despre ce aspect al antrenamentului și al sportului specific vor scrie pentru evaluările lor. Modulul de disertație oferă, de asemenea, studenților posibilitatea de a alege un subiect.

Clasamentul Ulster University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 29 clasamente universitare pentru Ulster University

Despre Ulster University

Universitatea Ulster este o instituție de învățământ superior finanțată din fonduri publice, situată în Irlanda de Nord. Universitatea deține și gestionează patru campusuri principale: Belfast, Coleraine, Jordanstown și Magee. Fiecare campus găzduiește propriile sale facilități speciale pentru departamentele care le ocupă, unele dintre facilitățile dintre ele incluzând o clinică juridică premiată, studiouri de televiziune și radio, apartamente de fiziologie clinică, printre multe alte facilități bine echipate.

Lista cu 235 cursuri de licență și masterat de la Ulster University - Catalogul cursurilor

Educație fizică și antrenorat sportiv cu master integrat cu an de fundație Msci (Hons)
(York St John University)
- 2% 6% £14000 131 York În campus cu normă întreagă