The University of Sheffield
Ingineria sistemelor informatice cu un an de plasament industrial BEng (Hons)
The University of Sheffield - The University of Sheffield

Acest curs BEng cu durata de patru ani vă va dezvolta abilitățile de inginerie în domeniul software și hardware pentru calculatoare. Diferența cheie între acesta și o diplomă în știința informaticii este concentrarea pe sistemele de inginerie: proiectare electromecanică, robotică și programare pe calculator pentru sisteme încorporate. Veți efectua, de asemenea, un plasament industrial pentru a vă spori capacitatea de angajare.

Modulele sunt informate de cercetările noastre de vârf la nivel mondial și concepute cu contribuția partenerilor noștri din industrie, astfel încât veți avea cel mai bun start pentru cariera dumneavoastră. Veți utiliza echipamente standard din industrie și veți învăța despre aplicațiile de ultimă oră în infrastructură, medicină și aviație.

Cursurile noastre au un prim an comun. Veți studia subiecte fundamentale pentru sistemele informatice, cum ar fi matematica, calculul, controlul, electronica, software-ul și sistemele integrate.

În primul an, veți învăța cum să controlați sistemele robotice și veți lucra în cadrul unei echipe pentru a proiecta, analiza și testa roboți, vehicule autonome și alte sisteme electromecanice complexe.

În al doilea an, modulele de bază acoperă subiecte precum programarea (inclusiv C , Python și Java), matematica și modelarea datelor, semnale, sisteme și comunicații.

Vă veți aplica abilitățile într-un proiect practic, în cadrul căruia veți proiecta un sistem folosind instrumente CAD 3D. Apoi veți construi sistemul în spațiul nostru de creație iForge. Această instalație inovatoare vă oferă acces la imprimante 3D, mașini de tăiat cu laser și multe altele.

Cel de-al treilea an va fi dedicat stagiului în industrie. Acest lucru va pune în context studiile academice, pe măsură ce dobândiți experiență profesională și vă îmbunătățiți perspectivele de angajare.

În ultimul an, modulele de specialitate acoperă subiecte care variază de la sisteme inteligente și procesarea digitală a semnalelor până la proiectarea sistemelor și securitate. Vă puteți adapta diploma în funcție de interesele dvs. cu module opționale.

Punctul culminant al ultimului an este un proiect individual. Lucrând îndeaproape cu unul dintre cadrele noastre universitare de renume mondial, vă veți aprofunda cunoștințele tehnice și vă veți dezvolta expertiza într-o serie de tehnici și abilități inginerești, cum ar fi managementul de proiect și comunicarea.

Alte opțiuni pentru tine:

Dacă obțineți rezultate satisfăcătoare, vă puteți transfera de la BEng la MEng la sfârșitul celui de-al doilea an.

Puteți alege să studiați un an în străinătate

Conținutul acestui curs este în curs de revizuire și este posibil să apară unele modificări înainte de începerea cursului. Vom publica în curând o descriere actualizată a cursului.

Acest curs este acreditat de către Instituția de Inginerie și Tehnologie (IET), Institutul de Măsurare și Control și Consiliul de Inginerie din Regatul Unit.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Computer Systems Engineering with an Industrial Placement Year, BEng (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Ingineria sistemelor informatice cu un an de plasament industrial BEng (Hons)

Clasamentul The University of Sheffield în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 34 clasamente universitare pentru The University of Sheffield

Despre The University of Sheffield

Universitatea din Sheffield este o universitate de cercetare finanțată de guvern, cu sediul în Sheffield, Anglia. Viziunea universității este de a schimba lumea în bine prin puterea și aplicarea ideilor și a cunoștințelor. Această universitate nu are campusuri, ci aproximativ 430 de clădiri care sunt situate destul de aproape unele de altele în centrul metropolitan al orașului Sheffield.

Lista cu 363 cursuri de licență și masterat de la The University of Sheffield - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Sheffield

studenți:
19190
absolvenți universitari:
:
  • Welcome to the University of Sheffield
  • A second home for international students
  • What's it like to be a University of Sheffield student?
  • University of Sheffield Student Experience
  • Class of 2020 | The University of Sheffield
  • From Malaysia to Sheffield | Rachel's Journey to Sheffield 2019

Calculatoare BSc (Hons)