The University of Edinburgh
Strategie globală și sustenabilitate MSc
The University of Edinburgh - The University of Edinburgh

Ca societate, ne confruntăm cu provocări urgente generate de impactul urgențelor climatice, de daunele aduse mediului și de inegalitatea socială. Există o nevoie urgentă ca organizațiile să își transforme culturile, procesele și chiar modelele de afaceri. Veți avea ocazia să învățați despre afaceri și impactul acestora și să explorați cum să construiți un viitor grijuliu și rezilient și să aliniați mandatele și misiunile de afaceri cu responsabilitatea etică.

Centrul pentru afaceri, schimbări climatice și durabilitate.

La Edinburgh, veți avea ocazia de a învăța despre afaceri și impactul acestora asupra mediului și societății de la cercetători care sunt lideri internaționali în domeniul lor, precum și de la cercetarea de vârf și de la angajamentul industriei din cadrul Centrului pentru afaceri, schimbări climatice și durabilitate (B-CCaS).

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Global Strategy & Sustainability, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de primă clasă sau 2:1 cu onoruri din Regatul Unit, sau echivalentul internațional al acesteia, în afaceri și comerț, management, finanțe, contabilitate, economie, politică internațională, relații internaționale, știință, inginerie sau drept.

De asemenea, putem lua în considerare și candidații cu o diplomă într-un domeniu diferit, dar care au experiență profesională relevantă sau care pot demonstra un nivel ridicat de interes și angajament în domeniul sustenabilității sociale/de mediu. Acest lucru ar putea fi, de exemplu, prin implicarea în organizații sau societăți de voluntariat.

Clasamentul The University of Edinburgh în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 38 clasamente universitare pentru The University of Edinburgh

Despre The University of Edinburgh

Universitatea din Edinburgh se află în orașul scoțian cu același nume și este una dintre cele mai vechi universități din Regatul Unit, fiind deschisă în anul 1583. Universitatea se bucură de o reputație solidă pentru contribuțiile sale la eforturile internaționale de cercetare, ceea ce se reflectă în includerea sa în grupul Russell, Universitas 21 și Una Europa. Edinburgh oferă locuitorilor săi un oraș istoric, dar modern, cu o viață de noapte plină de viață, un transport public fiabil și localnici prietenoși.

Lista cu 686 cursuri de licență și masterat de la The University of Edinburgh - Catalogul cursurilor

Știința mediului MEnv
(The University of Sheffield)
78% 0% 10% £25540 163 Sheffield În campus cu normă întreagă