Nottingham Trent University
Afaceri internaționale (dublă atribuire) MSc
Nottingham Trent University - Nottingham Trent University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Diploma noastră unică MSc International Business (Dual Award) vă oferă o oportunitate excepțională de a obține două diplome de masterat în doar 15 luni, oferindu-vă un avantaj competitiv clar. Dispunând de un stagiu internațional extrem de valoros, precum și de oportunitatea de a studia în Marea Britanie și în străinătate și de un proiect academic aprofundat, aceasta este o diplomă care definește cariera și care va schimba modul în care vedeți lumea!

Acest curs este conceput pentru a aborda competitivitatea contextului global și pentru a comprima timpul necesar pentru a dezvolta o experiență cu adevărat internațională. Veți începe prin a explora domeniile de bază ale afacerilor internaționale aici, la Nottingham Business School. Apoi, vă veți construi pe această bază studiind la una dintre instituțiile noastre partenere aclamate:

Școala de afaceri ISCTE din Lisabona, Portugalia;

KEDGE Business School din Marsilia, Franța;

ESC Clermont Graduate School of Management din Clermont-Ferrand, Franța;

Universitatea din Brescia din Brescia, Italia; și

Universitatea Națională Sun Yat-sen din Kaohsiung, Taiwan.

Aceasta este urmată de un stagiu valoros de 12 săptămâni și de un raport de cercetare în domeniul afacerilor, fie în Marea Britanie, fie în străinătate, oferindu-vă o experiență de primă mână într-un rol cu orientare internațională. Este o ocazie excelentă de a vă cufunda într-o cultură diferită sau de a vă implica în activitățile internaționale ale unei întreprinderi britanice.

Această diplomă vă oferă oportunitatea de a avea un impact major asupra carierei dumneavoastră într-o perioadă relativ scurtă de timp, lărgindu-vă orizonturile și oferindu-vă o expunere internațională căutată.

Ce veți obține de la această diplomă?

• absolviți cu două diplome - una de la Nottingham Business School și una de la o universitate parteneră.
  • înțelegeți și evaluați în mod critic influența folosită de cultură asupra modului în care întreprinderile operează la nivel internațional.
  • stagiu de 12 săptămâni în Marea Britanie sau în străinătate - punându-vă și mai mult în fața colegilor dvs.
  • înțelegerea aspectelor de mediu extern și intern ale comportamentului și strategiei afacerilor internaționale.
  • evaluați provocările strategice cu care se confruntă companiile în mediul de afaceri global.
  • aplicați cunoștințe, instrumente și tehnici pentru a rezolva probleme în situații noi și diverse în cadrul disciplinei afacerilor internaționale.

Nottingham Business School are atât acreditare EQUIS, cât și AACSB. Suntem una dintre cele doar șase școli de afaceri din Marea Britanie recunoscute ca fiind un campion PRME și considerate un exemplu de către Principiile Națiunilor Unite pentru o educație responsabilă în domeniul managementului (PRME). NBS este, de asemenea, recunoscută de Small Business Charter, deoarece jucăm un rol eficient în sprijinirea întreprinderilor mici, a economiilor locale și a antreprenoriatului studenților.

• (minimum of 6.0 in Writing)
    • (minimum of 6.0 in Writing)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la International Business (Dual Award), MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Veți avea nevoie de o diplomă de licență echivalentă cu o diplomă de licență cu onoruri din Marea Britanie (2.1 sau mai mult).

Toți candidații vor trebui să demonstreze un angajament față de materia pe care doresc să o studieze și ar trebui să demonstreze modul în care programul de studiu ales le va aduce beneficii în viitoarea lor carieră.

Este necesară o referință academică

Clasamentul Nottingham Trent University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Nottingham Trent University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Afaceri

Afaceri

[Publicat 22 iulie, 2023]

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru Nottingham Trent University

Despre Nottingham Trent University

Înființată în 1843, Universitatea Nottingham Trent, cunoscută și sub numele de NTU, are patru campusuri separate răspândite în Nottinghamshire, principalul campus din oraș fiind situat chiar în inima orașului Nottingham. NTU este deosebit de renumită în mediul academic britanic pentru că are unele dintre cele mai bune statistici de angajare după absolvire dintre toate universitățile din Marea Britanie, instituția ajutând peste 94% dintre studenții săi să se angajeze în domeniul ales.

Lista cu 368 cursuri de licență și masterat de la Nottingham Trent University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Nottingham Trent University

• NUA campus life
  • What is it like to study at Norwich University of the Arts? - by US student Kyra Vergho