Cardiff University
Ecologie globală și conservare (MSc) MSc
Cardiff University - Cardiff University

Studiul nostru de masterat în Ecologie globală și conservare își propune să formeze ecologiștii și conservatorii viitorului.

Cu o climă în schimbare, o populație umană în creștere și rate tot mai mari de dispariție și de pierdere a habitatelor, lumea se confruntă cu provocări fără precedent. Pentru a face față acestor provocări și pentru a ne păstra viața sălbatică și ecosistemele, avem nevoie de oameni de știință inovatori și adaptabili, care pot dezvolta strategii de conservare cu impact real.

Masteratul nostru în ecologie și conservare globală își propune să formeze ecologiștii și conservatorii viitorului. Acoperind întregul interval de la teoria ecologică și cercetarea de pionierat, până la evaluările practice ale siturilor și intervențiile de conservare, vă vom dota cu abilitățile și cunoștințele necesare pentru a aborda provocările globale majore și pentru a face o diferență "în lumea reală".

De la râurile din sudul Țării Galilor până la pădurea tropicală din Borneo, programul nostru de masterat acoperă problemele majore de conservare care afectează habitatele din întreaga lume. Cu o formare în domenii de bază, cum ar fi studiile privind fauna sălbatică, evaluările biodiversității și gestionarea speciilor, veți învăța cum să identificați amenințările actuale și emergente la adresa speciilor și ecosistemelor și veți dezvolta abilitățile necesare pentru a aborda aceste amenințări cu soluții eficiente și scalabile.

Aceste subiecte de bază sunt combinate cu o alegere liberă a modulelor opționale, inclusiv Comunicarea științifică, Apa și viața pe Pământ și Frontierele în bioștiințe, precum și opțiuni variate pentru proiectul de cercetare și multe subiecte de curs, oferindu-vă libertatea de a vă adapta studiile la interesele și aspirațiile dvs. de carieră. Mai multe dintre modulele noastre de bază includ un element de lucru pe teren, în timp ce modulul nostru opțional de cercetare și plasament pe teren cuprinde un curs de teren extins în Marea Britanie sau în străinătate, împreună cu un plasament profesional.

Cursul este predat de cadre didactice universitare de top care lucrează în întreaga lume, efectuând cercetări de ultimă oră și abordând provocările globale cheie - de la cercetări de pionierat în domeniul schimbărilor climatice, la elaborarea de planuri de acțiune pentru conservarea speciilor indigene. Pe lângă faptul că vă va oferi entuziasmul de a învăța într-un mediu de cercetare activă, această abordare vă va demonstra, de asemenea, modul în care munca dumneavoastră poate fi transpusă în măsuri practice de conservare.

Știm că ecologia și conservarea sunt în continuă evoluție și, ca răspuns, am dezvoltat un masterat care este în mod explicit orientat spre viitor, acoperind noile tehnologii și "scanarea orizontului" pentru viitoarele probleme de conservare. Cu o abordare flexibilă și interdisciplinară, ne propunem să formăm absolvenți care pot prelua roluri în cercetare, practică, politică, consultanță și altele, și care au abilitățile, încrederea și baza de cunoștințe pentru a se adapta la o piață globală a muncii și la un mediu în schimbare.

• MBA
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Global Ecology and Conservation (MSc), MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

În mod obișnuit, va trebui să aveți fie:

o diplomă cu onoruri 2:1 într-un domeniu relevant, cum ar fi biologia, botanica, ecologia, științele mediului și zoologia, sau o diplomă internațională echivalentă.

o calificare academică echivalentă recunoscută de o universitate.

sau experiență profesională relevantă în domeniul conservării sau al gestionării mediului.

Pentru mai multe informații privind cerințele de admitere, vă rugăm să vizitați pagina cursului de pe site-ul nostru:

Clasamentul Cardiff University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 33 clasamente universitare pentru Cardiff University

Despre Cardiff University

Înființată în 1883, Universitatea din Cardiff este situată în mediul urban al orașului Cardiff, Țara Galilor. Printre cele mai evidente avantaje ale universității se numără cercetarea de vârf la nivel mondial, un birou de servicii de carieră bine informat și proactiv și locația centrală. Cardiff este un oraș vibrant și modern, cu o populație tânără și diversă, cunoscut pentru că acceptă oameni din toate mediile sociale.

Lista cu 334 cursuri de licență și masterat de la Cardiff University - Catalogul cursurilor

• Student life at Cardiff University
  • Student Megan tells you all about Chemistry at Cardiff
  • Cardiff University - Adult Nursing (BN)