Clasamente pentru Westminster College (Westminster College)

Situat în cartierul Sugar House din Salt Lake City, Utah, Westminster College este o instituție privată care oferă atât diplome de licență, cât și diplome postuniversitare în patru domenii, Arte & Știință, Afaceri, Educație și Nursing & Științe ale sănătății. Aproape 3.000 de studenți frecventează Westminster în fiecare an. Colegiul a fost fondat de membri ai Bisericii Prezbiteriene, deși, în prezent, nu are o afiliere religioasă oficială.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Westminster College
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #9879.
  • august 2022: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #372.
  • noiembrie 2021: Payscale a anunțat cele mai recente rezultate din cu Westminster College în poziția 394.
  • noiembrie 2021: (Nursing & Health Care) actualizare. Westminster College obține locul 117.

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 30 august, 2022]

[Publicat 31 iulie, 2019]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Medicină și sănătate

Asistență și îngrijire medicală

Cele mai bune clasări pe materii pentru Westminster College

Informatică Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Informatică
Asistență și îngrijire medicală Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Medicină și sănătate

Despre Westminster College

PROS

• Clasele sunt mici, ceea ce creează un mediu de învățare în care elevii nu trebuie să concureze între ei atunci când doresc să pună întrebări profesorului cu privire la sarcini.
  • Westminster College are programe online disponibile pentru studenții ocupați sau maturi. Acestea sunt în principal în Administrarea afacerilor și Nursing.
  • Întotdeauna există ceva de făcut în campus, în special evenimentele sociale și concertele de la Westminster sunt populare.

CONS

• Meniul din sala de mese este repetitiv, un pic mai multă varietate ar fi binevenită.
  • Dimensiunea redusă a rezidențelor înseamnă că este adesea dificil să îți păstrezi viața privată pentru tine.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
1840 South 1300 East
84105, Salt Lake City
Statele Unite
Site web:
Social:

Harta pentru Westminster College

Alte universități din Salt Lake City:

Design interior

Westminster College ocupă locul 1498 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

Westminster College ocupă locul 4 din Salt Lake City în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 4 universități din Salt Lake City.

Westminster College se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Forbes: America's Top Colleges, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Kiplinger's Best College Values, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 7 clasamente pentru Westminster College.

Westminster College a obținut locul 217 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Westminster College.

Westminster College a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Informatică. Ea se clasează pe locul 117 în (Computer Science). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Westminster College.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Westminster College se află pe locul 4 printre universitățile din Salt Lake City și pe locul 1498 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru Westminster College.

În clasamentul nostru meta, Westminster College se află pe locul 1498 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Salt Lake City. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.