Clasamente pentru University of St. Thomas (University of St. Thomas)

Înființată în 1947 în orașul Houston, Texas, University of St. Thomas (UST) este o instituție de învățământ superior catolică privată cu peste 3,000 de studenți înscriși. Oferă diplome universitare și postuniversitare, precum și programe de pregătire specială. Campusul principal se află în Montrose, o zonă din centrul vestului orașului Houston, cunoscută pentru viața de noapte, gastronomie și scenele artistice. Ca o curiozitate, multe dintre birourile universității se află în case din anii 1930 împrăștiate în jurul campusului, inclusiv în casa din copilărie a lui Howard Hughes.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru University of St. Thomas
  • septembrie 2023: Us News a anunțat cele mai recente rezultate din cu University of St. Thomas în poziția 216.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #6198.
  • august 2022: actualizare. University of St. Thomas obține locul 357.
  • august 2022: University of St. Thomas clasează 253 în cel mai recent de la Washington Monthly.

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 17 septembrie, 2023]

[Publicat 30 august, 2022]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

[Publicat 28 august, 2022]

[Publicat 16 mai, 2022]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Despre University of St. Thomas

PROS

• Există un puternic sentiment de comunitate la UST. Astfel, în loc de atmosfera competitivă prezentă în unele campusuri universitare, studenții de aici găsesc un sprijin constant din partea celor din jur.
  • Studenții de la UST beneficiază de numeroase cluburi, societăți și evenimente în campus.
  • Profesorii experți și programul de studii avansat de la St. Thomas imprimă un program de afacerifoarte bine cotat.

CONS

• Studenții care fac naveta adesea nu participă la evenimentele sociale.
  • Există o lipsă de locuri de parcare în campus.

Elemente cheie

Anul fondării:
1947
Telefon:
Adresă:
3800 Montrose Boulevard
77006-46, Houston
Statele Unite
Site web:
Social:
  • College and Student Life, Activities and Events | University of St. Thomas - Houston, Texas
  • Why Did You Choose to Attend UST? | Celts on the Street | University of St. Thomas, Houston Texas
  • Why I Love Living on Campus | Celts on the Street | University of St. Thomas, Houston Texas
  • Why I Transferred to the University of St. Thomas in Houston, Texas

Harta pentru University of St. Thomas

Alte universități din Houston:

Design interior

University of St. Thomas ocupă locul 1517 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

University of St. Thomas ocupă locul 12 din Houston în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 13 universități din Houston.

University of St. Thomas se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, US News Best National Universities, Forbes: America's Top Colleges, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Washington Monthly - National Universities, MONEY Best Colleges in America, ranked by value și altele. Vedeți toate cele 9 clasamente pentru University of St. Thomas.

University of St. Thomas a obținut locul 216 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru University of St. Thomas.

University of St. Thomas a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Studii socio-umaniste. Ea se clasează pe locul 231 în (Social Science). Consultați toate clasamentele pe materii pentru University of St. Thomas.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, University of St. Thomas se află pe locul 12 printre universitățile din Houston și pe locul 1517 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru University of St. Thomas.

În clasamentul nostru meta, University of St. Thomas se află pe locul 1517 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Houston. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.