Clasamente pentru University of Southern Maine (University of Southern Maine)

Parte a Sistemului Universității din Maine, Universitatea din Maine de Sud are trei campusuri, Portland, Gorham și Lewiston. Campusul din Portland este situat chiar în mijlocul orașului Portland, un oraș inclus în topul primelor zece orașe mari din SUA pentru calitatea vieții, iar campusul Gorham găzduiește reședințele USM și facilitățile sportive. Toți studenții USM pot călători gratuit între campusuri cu autobuzele publice, prezentând cardul de student. Universitatea înscrie aproximativ 8.000 de studenți în fiecare an și oferă diplome la nivel de licență, studii universitare și postuniversitare.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru University of Southern Maine
  • martie 2024: Noua ediție a . University of Southern Maine clasat #3119.
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu University of Southern Maine în poziția 3475.
  • martie 2022: Publicarea site-ului (Medicine Primary Care). Poziția în clasament #156.
  • noiembrie 2021: Payscale a anunțat cele mai recente rezultate din cu University of Southern Maine în poziția 1030.

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Medicină și sănătate

Asistență și îngrijire medicală

Cele mai bune clasări pe materii pentru University of Southern Maine

Inginerie Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Inginerie
Asistență și îngrijire medicală Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Medicină și sănătate
Informatică Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors

Despre University of Southern Maine

PROS

• Clasele mici îmbunătățesc gradul de ajutor pe care elevii îl pot aștepta de la profesori.
  • USM oferă servicii flexibile, opțiuni de studiu online, part time și full time.
  • În Portland există o viață de noapte vibrantă.

CONS

• Unele locuințe își arată vârsta, iar reformele de construcție le -ar putea îmbunătăți. Chiar și așa, aceasta nu este o problemă majoră pentru majoritatea studenților de la universitate.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
96 Falmouth Street
4104, Portland
Statele Unite
Site web:
Social:
  • USM supports your passion
  • Prepare for the real world at USM

Harta pentru University of Southern Maine

Alte universități din Portland:

Design interior

University of Southern Maine ocupă locul 1776 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

University of Southern Maine ocupă locul 14 din Portland în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 14 universități din Portland.

University of Southern Maine se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Scimago Institutions Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 7 clasamente pentru University of Southern Maine.

University of Southern Maine a obținut locul 600 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru University of Southern Maine.

University of Southern Maine a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 156 în (Nursing). Consultați toate clasamentele pe materii pentru University of Southern Maine.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, University of Southern Maine se află pe locul 14 printre universitățile din Portland și pe locul 1776 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru University of Southern Maine.

În clasamentul nostru meta, University of Southern Maine se află pe locul 1776 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Portland. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.