Clasamente pentru University of Prince Edward Island (University of Prince Edward Island)

Universitatea din Prince Edward Island (UPEI) este singura universitate din provincia Prince Edward Island. Campusul universității este format din 30 de clădiri și facilități academice, rezidențiale, administrative și sportive. Cu oportunitățile sale de burse, programe de schimb internațional și programe de plasament la locul de muncă, precum și o uniune studențească angajată, viitorii studenți de toate felurile au ce găsi la UPEI.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru University of Prince Edward Island
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2391.
  • decembrie 2023: actualizare. University of Prince Edward Island obține locul 2329.
  • decembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #48.
  • decembrie 2023: actualizare. University of Prince Edward Island obține locul 16.

[Publicat 07 decembrie, 2023]

[Publicat 12 octombrie, 2023]

[Publicat 07 decembrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre University of Prince Edward Island

PROS

• Situată adiacent terenului campusului, există o piață agricolă la care studenții merg atunci când au timp liber. Este unul dintre cele mai folosite locuri de întâlnire și de socializare.
  • Un punct comun de laudă auzit de la studenți este că dimensiunile clasei sunt mici, limitate la 25 de studenți de obicei. Cursanții exprimă faptul că acest lucru le permite să le adreseze profesorilor orice întrebări sau îndoieli pe care le -ar putea avea.
  • A fost clasată între primii 10 canadieni, conform clasamentului universitar Maclean's.

CONS

• Numeroși elevi au comentat faptul că unele săli de clasă sunt vizibil vechi în comparație cu alte săli de clasă care sunt evident mai noi.

Elemente cheie

Anul fondării:
1969
Telefon:
+1 902-628-4353
Adresă:
550 University Avenue
C1A 4P3, Charlottetown
Canada
Site web:
Social:
  • The UPEI International Student Experience
  • Justin Gu
  • Lauren Rainford
  • Brooks Roche

Harta pentru University of Prince Edward Island

Design interior

University of Prince Edward Island ocupă locul 49 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

University of Prince Edward Island ocupă locul 1 din Charlottetown în clasamentul nostru meta.

University of Prince Edward Island se găsește în Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Research Infosource: Canada's Top Research Universities Undergraduate, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - US & Canada și altele. Vedeți toate cele 10 clasamente pentru University of Prince Edward Island.

University of Prince Edward Island a obținut locul 10 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru University of Prince Edward Island.

University of Prince Edward Island a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 51 în (Veterinary Science). Consultați toate clasamentele pe materii pentru University of Prince Edward Island.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, University of Prince Edward Island se află pe locul 1 printre universitățile din Charlottetown și pe locul 49 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru University of Prince Edward Island.

În clasamentul nostru meta, University of Prince Edward Island se află pe locul 49 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.