Clasamente pentru University of Houston-Clear Lake (University of Houston-Clear Lake)

Universitatea din Houston-Clear Lake este o universitate publică din statul Texas. Înființat în 1974, campusul a luat ființă ca urmare a unei solicitări din partea Centrului de nave spațiale cu echipaj al NASA de a avea o instituție permanentă la nivel de absolvenți pentru formarea angajaților săi care lucrau în apropiere. UHCL face parte din sistemul Universității din Houston, deși, din toate punctele de vedere, este o entitate independentă. În prezent, universitatea are programe pentru studenți de licență, absolvenți și postuniversitari, iar numărul de înscrieri este de aproximativ 9.000. Campusul principal este situat pe un habitat natural care se întinde peste părți din limitele orașelor Pasadena și Houston. UHCL își împarte campusul cu fauna locală, inclusiv căprioare, curcani sălbatici, pisici lopătari și aligatori.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru University of Houston-Clear Lake
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2369.
  • martie 2023: actualizare. University of Houston-Clear Lake obține locul 4163.
  • septembrie 2022: Us News a anunțat cele mai recente rezultate din cu University of Houston-Clear Lake în poziția 331.
  • august 2022: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #302.

[Publicat 11 septembrie, 2022]

[Publicat 30 august, 2022]

[Publicat 28 august, 2022]

[Publicat 06 martie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

[Publicat ]

[Publicat ]

[Publicat 28 martie, 2022]

Medicină și sănătate

Asistență și îngrijire medicală

Cele mai bune clasări pe materii pentru University of Houston-Clear Lake

Afaceri US News: Best Online Master's in Business Programs
Inginerie Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Inginerie
Educație US News: Best Grad Schools (US)
Informatică Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Informatică
Asistență și îngrijire medicală Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Medicină și sănătate

Despre University of Houston-Clear Lake

PROS

• Activitățile extracurriculare abundente
  • sunt literalmente sute
  • conferă universității elementul său social.
  • Opțiunile de luat masa în campus sunt excelente, mai ales în raport cu costurile.

CONS

• Deoarece Universitatea din Houston -Clear Lake este un campus de mici dimensiuni, este posibil să nu satisfacă așteptările studenților care au în minte experiența universitară tradițională.

Elemente cheie

Anul fondării:
1974
Telefon:
Adresă:
2700 Bay Area Boulevard
77058-10, Houston
Statele Unite
Site web:
Social:
  • Deepika T. discusses why she chose the University of Houston-Clear Lake (UHCL) and her Future Plans
  • Sonia T. discusses why she chose the University of Houston-Clear Lake (UHCL) and her Future Plans
  • University of Houston Full Review | Rent? Jobs? Salary? Scholarship?

Harta pentru University of Houston-Clear Lake

Alte universități din Houston:

Design interior

University of Houston-Clear Lake ocupă locul 565 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1925 universităților din Statele Unite.

University of Houston-Clear Lake ocupă locul 6 din Houston în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 13 universități din Houston.

University of Houston-Clear Lake se găsește în US News Best National Universities, Forbes: America's Top Colleges, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Washington Monthly - National Universities, Scimago Institutions Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni) și altele. Vedeți toate cele 11 clasamente pentru University of Houston-Clear Lake.

University of Houston-Clear Lake a obținut locul 133 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru University of Houston-Clear Lake.

University of Houston-Clear Lake a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Afaceri. Ea se clasează pe locul 95 în (Business). Consultați toate clasamentele pe materii pentru University of Houston-Clear Lake.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, University of Houston-Clear Lake se află pe locul 6 printre universitățile din Houston și pe locul 565 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru University of Houston-Clear Lake.

În clasamentul nostru meta, University of Houston-Clear Lake se află pe locul 565 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Houston. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.