Clasamente pentru The University of Notre Dame Australia (The University of Notre Dame Australia)

Universitatea Notre Dame din Australia, cu sediul în orașul-port Fremantle de pe coasta de sud-vest, este o universitate privată, catolică. Caracterul religios al acestei instituții aduce în prim-plan ideea unei educații etice, urmând valorile catolice, deși studenții pot veni (și vin) de la alte religii (sau de la niciuna). Dimensiunea compactă a universității și amplasarea sa într-un oraș mic sunt utile pentru a obține un sentiment de comunitate în timp ce se află departe de casă.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru The University of Notre Dame Australia
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2526.
  • decembrie 2023: actualizare. The University of Notre Dame Australia obține locul 1617.
  • octombrie 2023: The University of Notre Dame Australia clasează 151 în cel mai recent (Textile Science and Engineering) de la ShanghaiRanking Consultancy.
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu The University of Notre Dame Australia în poziția 2748.

[Publicat 27 iunie, 2023]

[Publicat 24 octombrie, 2022]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 25 aprilie, 2022]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

Medicină și sănătate

Medicină

[Publicat 22 martie, 2023]

Studii socio-umaniste

Psihologie

[Publicat 22 iulie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru The University of Notre Dame Australia

Psihologie URAP University Ranking by Academic Performance - By Field
Studii socio-umaniste
Medicină QS World University Rankings By Subject
Medicină și sănătate

Despre The University of Notre Dame Australia

PROS

• Universitatea Notre Dame din Australia reușește să îmbine practicile de credință creștină cu studii academice de înaltă calitate.
  • Clasele sunt în general mici, ceea ce îmbunătățește participarea studenților și, în cele din urmă, succesul acestora.
  • University of Notre Dame Australia oferă o cale de intrare pentru solicitanții care nu îndeplinesc cerințele pentru cursurile de licență, numită Tertiary Pathway Program, care deschide opțiunea de a se înscrie la o varietate de discipline. Unele opțiuni includ Școala de Afaceri sau Școala de Filosofie și Teologie.

CONS

• Este posibil ca stagiile organizate de universitate să nu merite timpul tău. Sau cel puțin așa sugerează numeroasele plângeri auzite de la studenți.

Elemente cheie

Telefon:
Adresă:
19 Mouat Street
Fremantle
Australia
Site web:
Social:
  • A university as unique as you. Notre Dame.
  • Lola International Business student
  • Geraldton student Amy Bradley talks about studying Law at Notre Dame
  • Medicine at Notre Dame University
  • Isabella Franz - Business at Notre Dame

Harta pentru The University of Notre Dame Australia

Design interior

The University of Notre Dame Australia ocupă locul 39 în Australia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 42 universităților din Australia.

The University of Notre Dame Australia ocupă locul 1 din Fremantle în clasamentul nostru meta.

The University of Notre Dame Australia se găsește în QS World University Rankings, US News: Best Global Universities, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - Oceania și altele. Vedeți toate cele 10 clasamente pentru The University of Notre Dame Australia.

The University of Notre Dame Australia a obținut locul 30 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru The University of Notre Dame Australia.

The University of Notre Dame Australia a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 151 în (Nursing). Consultați toate clasamentele pe materii pentru The University of Notre Dame Australia.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, The University of Notre Dame Australia se află pe locul 1 printre universitățile din Fremantle și pe locul 39 printre universitățile din Australia. Consultați toate clasamentele pentru The University of Notre Dame Australia.

În clasamentul nostru meta, The University of Notre Dame Australia se află pe locul 39 între toate universitățile din Australia, iar The University of Melbourne se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.