Clasamente pentru St. Francis Xavier University (St. Francis Xavier University)

St. Francis Xavier University (StFX) este o universitate de arte liberale în Antigonish, Nova Scotia dedicat în primul rând pentru a oferi cursuri și programe de licență și posibilitatea de a câștiga o diplomă de licență, cu toate acestea, ei oferă, de asemenea, unele opțiuni absolvent, precum și. Opțiunile disponibile în special la nivel de licență sunt foarte variate, dar o caracteristică unică a StFX este că este singura universitate din America de Nord care oferă patru ani de gaelică scoțiană.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru St. Francis Xavier University
  • martie 2024: St. Francis Xavier University clasează 1195 în cel mai recent de la Scimago Institutions.
  • decembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2076.
  • octombrie 2023: (Textile Science and Engineering) actualizare. St. Francis Xavier University obține locul 151.
  • octombrie 2023: Noua ediție a . St. Francis Xavier University clasat #9.

[Publicat 12 octombrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]
    • #2076

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Despre St. Francis Xavier University

PROS

• Studenții de la StFX evidențiază dimensiunile mici ale claselor ca fiind una dintre cele mai favorabile caracteristici. Acest lucru favorizează o relație mai dinamică între student și profesor.
  • Studenții internaționali se simt bineveniți atât la universitate, cât și în orașul Antigonish.
  • StFX se bucură de statistici excepționale de angajare după absolvire care se reflectă în clasamentele acordate de Maclean's.

CONS

• Un avertisment recurent din partea studenților este că parcarea la fața locului este o provocare, așa că este mai bine să folosiți alte metode de transport pentru a evita stresul.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
+1 902-863-3300
Adresă:
PO Box 5000
B2G 1C0, Antigonish
Canada
Site web:
Social:
  • Campus Life @ X
  • Rachel's Rant - 3 Things You May Not Know About StFX
  • Why Sociology at StFX?
  • StFX: The Best Educational Experience

Harta pentru St. Francis Xavier University

Design interior

St. Francis Xavier University ocupă locul 43 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

St. Francis Xavier University ocupă locul 1 din Antigonish în clasamentul nostru meta.

St. Francis Xavier University se găsește în MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 6 clasamente pentru St. Francis Xavier University.

St. Francis Xavier University a obținut locul 9 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru St. Francis Xavier University.

St. Francis Xavier University a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Informatică. Ea se clasează pe locul 151 în (Computer Science & Engineering). Consultați toate clasamentele pe materii pentru St. Francis Xavier University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, St. Francis Xavier University se află pe locul 1 printre universitățile din Antigonish și pe locul 43 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru St. Francis Xavier University.

În clasamentul nostru meta, St. Francis Xavier University se află pe locul 43 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.