Clasamente pentru Scotland's Rural College University ()

Scotland's Rural College (SRUC) este o școală de cercetare finanțată din fonduri publice, axată în principal pe educația în domeniul agricol, cum ar fi managementul rural, nutriția animalelor și silvicultura. SRUC oferă cursuri și programe în șase campusuri, inclusiv opt ferme complet funcționale pentru ca studenții să dobândească experiență practică.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • decembrie 2023: clasează 1917 în cel mai recent de la Urap .
  • octombrie 2023: Publicarea site-ului (Textile Science and Engineering). Poziția în clasament #151.
  • octombrie 2023: clasează 401 în cel mai recent (Business and Economics) de la THE Times Higher Education, UK.
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #601.

[Publicat 27 septembrie, 2023]
    Clasamente pentru THE Young University
    [Publicat 03 iulie, 2023]
    • #1917

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]
    Clasamente de impact pentru THE World University - general
    [Publicat 01 iunie, 2023]

[Publicat 11 mai, 2022]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

[Publicat 22 iulie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Agricultură URAP University Ranking by Academic Performance - By Field

Despre

PROS

• Cursurile specializate în agricultură le permit studenților să se cufunde în acest sector, oferindu -le posibilitatea de a întâlni o mare varietate de profesioniști deja implicați în acest tip de activitate.
  • Studenții exprimă cel mai des că facilitățile sunt cel mai puternic atu al acestei școli, incluzând o bibliotecă mare, numeroase săli de calculatoare și zone sportive.
  • Colegiul oferă o varietate de opțiuni de cazare, permițându -le cursanților o modalitate de a evita problemele asociate cu deplasarea din oraș spre campus.

CONS

• Din cauza locației rurale a campusului, există opțiuni limitate de transport public pentru a ajunge la sediul colegiului.

Elemente cheie

Telefon:
Adresă:
West Mains Road
EH9 3JG, Edinburgh
Scoția
Site web:
Social:
  • SRUC Aberdeen Day in the life of a Rural Surveyor
  • Week in the life of a Horticulture with Plantsmanship student at SRUC Edinburgh and RBGE
  • Why did you choose your course? Q&A with SRUC students
  • Q&A with SRUC students. Why SRUC?
  • My journey to SRUC

Harta pentru

Alte universități din Edinburgh:

Design interior

ocupă locul 15 în Scoția în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 20 universităților din Scoția.

ocupă locul 5 din Edinburgh în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 5 universități din Edinburgh.

se găsește în THE World University Rankings, THE Young University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities, THE World University Impact Rankings - Overall, THE China Subject Ratings Overall Vedeți toate cele 11 clasamente pentru .

a obținut locul 101 în Clasamente pentru THE Young University. Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Agricultură. Ea se clasează pe locul 9 în (Animal Science and Agriculture). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 5 printre universitățile din Edinburgh și pe locul 15 printre universitățile din Scoția. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 15 între toate universitățile din Scoția, iar The University of Edinburgh se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Edinburgh. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.