Clasamente pentru SAIT, Southern Alberta Institute of Technology (SAIT, Southern Alberta Institute of Technology)

Southern Alberta Institute of Technology, cunoscut și sub numele de SAIT, este un colegiu politehnic public din Calgary, Alberty. SAIT face parte din Polytechnics Canada, care este o asociație națională a celor mai importante colegii, politehnici și institute de tehnologie din Canada. Politehnica oferă diplome de licență, diplome aplicate, programe de diplomă și certificate, meserii de ucenicie și, de asemenea, cursuri de educație continuă și de formare corporativă.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru SAIT, Southern Alberta Institute of Technology
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu SAIT, Southern Alberta Institute of Technology în poziția 6367.
  • martie 2023: SAIT, Southern Alberta Institute of Technology clasează 45 în cel mai recent (Business & Management Studies) de la British Quacquarelli Symonds, UK.
  • septembrie 2021: actualizare. SAIT, Southern Alberta Institute of Technology obține locul 64.

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre SAIT, Southern Alberta Institute of Technology

PROS

• Campusul este modern, curat și bine întreținut, potrivit studenților. Acest lucru le permite oamenilor să se concentreze pe obiectivele lor academice în confort.
  • O caracteristică neobișnuită, care îmbunătățește calitatea vieții studenților, este stația de tren din campus, care le permite cursanților să se deplaseze mult mai rapid în oraș.
  • Frecvent clasat în topul canadian 50, care permite viitorilor studenți și angajatori să știe că SAIT își pregătește studenții în mod corespunzător pentru lumea muncii.

CONS

• O critică recurentă este că SAIT durează prea mult timp pentru a răspunde la e -mailuri, uneori răspunzând după săptămâni sau luni, când problema nu mai este relevantă. Studenților li se recomandă să sune direct, dacă este posibil.

Elemente cheie

Anul fondării:
1916
Telefon:
Adresă:
1301 - 16 Avenue NW
T2M 0L4, Calgary
Canada
Site web:
Social:
  • Students reflect on their time at SAIT
  • Engineering Design and Drafting
  • Digital Skills, Real-World Experience
  • Administrative Information Management

Harta pentru SAIT, Southern Alberta Institute of Technology

Alte universități din Calgary:

Design interior

SAIT, Southern Alberta Institute of Technology ocupă locul 65 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

SAIT, Southern Alberta Institute of Technology ocupă locul 3 din Calgary în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 5 universități din Calgary.

SAIT, Southern Alberta Institute of Technology se găsește în StuDocu World University Ranking - US & Canada, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 3 clasamente pentru SAIT, Southern Alberta Institute of Technology.

SAIT, Southern Alberta Institute of Technology a obținut locul 64 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru SAIT, Southern Alberta Institute of Technology.

SAIT, Southern Alberta Institute of Technology a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Afaceri. Ea se clasează pe locul 45 în (Hospitality & Leisure Management). Consultați toate clasamentele pe materii pentru SAIT, Southern Alberta Institute of Technology.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, SAIT, Southern Alberta Institute of Technology se află pe locul 3 printre universitățile din Calgary și pe locul 65 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru SAIT, Southern Alberta Institute of Technology.

În clasamentul nostru meta, SAIT, Southern Alberta Institute of Technology se află pe locul 65 între toate universitățile din Canada, iar University of Toronto se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Calgary. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.