Clasamente pentru Saint Mary's University (Saint Mary's University)

Saint Mary's University (SMU) este o universitate finanțată din fonduri publice situată în Halifax, Nova Scotia. Școala este cunoscută pentru programele sale de vârf în domeniul afacerilor și al chimiei, precum și pentru faptul că găzduiește unul dintre cele mai bune programe de baschet feminin din Canada. SMU oferă o varietate impresionantă de programe atât de licență, cât și de studii postuniversitare, inclusiv studii la nivel de doctorat.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Saint Mary's University
  • martie 2024: actualizare. Saint Mary's University obține locul 3878.
  • decembrie 2023: Saint Mary's University clasează 2187 în cel mai recent de la Urap .
  • decembrie 2023: Saint Mary's University clasează 17 în cel mai recent de la RUY.
  • decembrie 2023: RUY a anunțat cele mai recente rezultate din cu Saint Mary's University în poziția 45.

[Publicat 07 decembrie, 2023]

[Publicat 12 octombrie, 2023]

[Publicat 07 decembrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 25 aprilie, 2022]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Saint Mary's University

PROS

• Studenților le place că clasele de laSMU sunt de obicei mici, deoarece le este mai ușor să ajungă la profesori și să le pună întrebări legate de temele lor.
  • Instalațiile sportive sunt complete, oferind materialele și spațiul necesar pentru aproape toate sporturile obișnuite.
  • În ceea ce privește clasamentele, SMU se bucură de recunoaștere din partea a numeroase organizații, ceea ce îmbunătățește perspectivele de angajare atunci când absolvenții aplică pentru locuri de muncă de nivel superior.

CONS

• Unii studenți au comentat că procesul de admitere ar putea fi simplificat și susțin că au găsit informații contradictorii pe site -ul lor web cu privire la unele programe.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
923 Robie Street
B3H 3C3, Halifax
Canada
Site web:
Social:
  • Living on Campus at Saint Mary's University
  • Kelsi's Saint Mary's story: Be curious
  • Harry's Saint Mary's story: Be connected
  • How do you discover the secret ingredient to success?
  • Kathryn's Saint Mary's story: Be comfortable

Harta pentru Saint Mary's University

Alte universități din Halifax:

Design interior

Saint Mary's University ocupă locul 58 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

Saint Mary's University ocupă locul 3 din Halifax în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 6 universități din Halifax.

Saint Mary's University se găsește în Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Research Infosource: Canada's Top Research Universities Undergraduate, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance și altele. Vedeți toate cele 8 clasamente pentru Saint Mary's University.

Saint Mary's University a obținut locul 3 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Saint Mary's University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Saint Mary's University se află pe locul 3 printre universitățile din Halifax și pe locul 58 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru Saint Mary's University.

În clasamentul nostru meta, Saint Mary's University se află pe locul 58 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Halifax. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.