Clasamente pentru Royal Military College of Canada (Royal Military College of Canada)

Colegiul Militar Regal al Canadei (Royal Military College of Canada - RMC), situat în Kingston, este un colegiu militar al cărui scop principal este de a pregăti cadeții pentru serviciul militar. Este, de asemenea, singura organizație federală din Canada care are capacitatea de a acorda diplome recunoscute oficial. Programele sunt disponibile atât pentru studenții universitari, cât și pentru cei absolvenți, cu posibilitatea de a alege între a studia în campus sau de a studia online de la distanță.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Royal Military College of Canada
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu Royal Military College of Canada în poziția 3018.
  • decembrie 2023: Royal Military College of Canada clasează 15 în cel mai recent de la RUY.
  • decembrie 2023: Royal Military College of Canada clasează 43 în cel mai recent de la RUY.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #3888.

[Publicat 07 decembrie, 2023]

[Publicat 07 decembrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Royal Military College of Canada

PROS

• Taxe de școlarizare accesibile pentru studenții din țară, la mai puțin de 7.000 de dolari canadieni.
  • În ciuda faptului că este un colegiu militar cu o cultură de tradiție, oferă un curriculum modern și relevant, pregătind studenții pentru angajare în sens general.
  • Colegiul Militar Regal al Canadei este singura organizație federală care acordă diplome oficiale în întreaga națiune.

CONS

• O plângere recurentă din partea studenților este că meniul de la cantină este limitat, oferind adesea aceeași mâncare în mod repetat.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
+1 613-541-6000
Adresă:
PO Box 17000, Station Forces
K7K 7B4, Kingston CA
Canada
Site web:
Social:

Harta pentru Royal Military College of Canada

Alte universități din Kingston CA:

Design interior

Royal Military College of Canada ocupă locul 48 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

Royal Military College of Canada ocupă locul 2 din Kingston CA în clasamentul nostru meta.

Royal Military College of Canada se găsește în Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, Research Infosource: Canada's Top Research Universities Undergraduate, Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 4 clasamente pentru Royal Military College of Canada.

Royal Military College of Canada a obținut locul 15 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Royal Military College of Canada.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Royal Military College of Canada se află pe locul 2 printre universitățile din Kingston CA și pe locul 48 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru Royal Military College of Canada.

În clasamentul nostru meta, Royal Military College of Canada se află pe locul 48 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.