Clasamente pentru Royal Conservatoire of Scotland ()

Situat în inima orașului Glasgow și dedicat artelor dramatice, muzicii și dansului, Conservatorul Regal al Scoției este situat în centrul orașului Glasgow. Campusul de pe Renfrew Street a fost conceput exclusiv pentru cei care studiază aceste forme de artă, ceea ce înseamnă că cei care se înscriu se pot aștepta să aibă acces la săli de repetiție și studiouri de înregistrare moderne, cu toate materialele și echipamentele de ultimă generație de care aveți nevoie pentru a avansa în domeniul dumneavoastră de interes.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • septembrie 2023: The Times and The Sunday Times a anunțat cele mai recente rezultate din (Business, Management and Marketing) cu în poziția 30.
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului (Business and Management). Poziția în clasament #54.
  • iulie 2023: clasează 8293 în cel mai recent de la Webometrics.
  • iunie 2023: The University League Tables a anunțat cele mai recente rezultate din (Arts, Drama & Music) cu în poziția 5.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Arte vizuale și interpretare

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 15 septembrie, 2023]

[Publicat 15 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 09 septembrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Educație The Times Good University Guide by Subject
Muzică The Guardian University League Tables by Subject
Arte vizuale și interpretare

Despre

PROS

• Deoarece această școală este specializată în educația artelor principale de spectacol, studenții se pot aștepta la un mediu captivant și de susținere, în care pot lucra împreună cu colegi care gândesc la fel ca ei.
  • Sunt disponibile clase pentru copii, deoarece școala apreciază importanța de a începe de timpuriu în viață pentru a se bucura de succes în aceste domenii solicitante.
  • Deși școala nu oferă cazare, Glasgow are unele dintre cele mai mici tarife de închiriere din Marea Britanie și este recunoscut ca oraș mondial al muzicii de către UNESCO.

CONS

• Taxele de școlarizare sunt prohibitive pentru multe persoane, însă școala stabilește taxele pentru fiecare candidat în funcție de statutul acestuia.
  • În cazul unora dintre cursurile care combină diverse arte, numeroși studenți au exprimat faptul că nu toate materiile beneficiază de timp egal.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
100 Renfrew Street
G2 3DB, Glasgow
Scoția
Site web:
Social:

Harta pentru

Alte universități din Glasgow:

Design interior

ocupă locul 18 în Scoția în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 20 universităților din Scoția.

ocupă locul 5 din Glasgow în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 6 universități din Glasgow.

se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 6 clasamente pentru .

a obținut locul 8293 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 5 în (Arts, Drama & Music). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 5 printre universitățile din Glasgow și pe locul 18 printre universitățile din Scoția. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 18 între toate universitățile din Scoția, iar The University of Edinburgh se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Glasgow. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.