Clasamente pentru Royal Central School of Speech and Drama ()

Royal Central School of Speech and Drama este membră a Conservatoires UK, situată în zona Swiss Cottage din Londra. Viitorii studenți se pot aștepta să găsească facilități profesionale de teatru și muzică, precum și membri ai facultății cu o experiență vastă de lucru în domeniile lor respective. Orașul Londra este cunoscut pentru faptul că este scump pentru a trăi, dar și pentru oportunitățile pe care le oferă din punct de vedere social și academic.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului (Business, Management and Marketing). Poziția în clasament #16.
  • septembrie 2023: The Guardian News and Media Limited a anunțat cele mai recente rezultate din (Business and Management) cu în poziția 36.
  • iulie 2023: Noua ediție a . clasat #8333.
  • iunie 2023: Publicarea site-ului (Arts, Drama & Music). Poziția în clasament #2.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Evaluări ale studenților pentru

Mulțumirea studenților:
4.3 (pe baza 691 evaluări ale studenților)
Google ratings:
4.3 (pe baza 691 evaluări ale studenților)

"Studiez actoria aici și am constatat că nivelul de pregătire este ridicat, dar și exigent. Ceea ce îmi place cel mai mult este cultura de campus pe care au realizat-o aici, care se bazează pe sprijin reciproc între studenți, în loc de competiție. Este ușor să vorbești cu profesorii și sunt bucuroși să te ajute."

"Departamentul de costume și recuzită de aici este impresionant prin capacitatea lor creativă și ne furnizează aproape toate materialele de care avem nevoie pe scenă de fiecare dată când are loc un spectacol. Acesta este locul unde trebuie să fii în Londra dacă ești un actor aspirant."

Despre

PROS

• Royal Central School of Speech este ușor de navigat datorită dimensiunii reduse a campusului și a dispunerii intuitive. Pe lângă faptul că are grupuri de dimensiuni mici, sălile sunt mari și bine echipate pentru nevoile studenților de la Teatru.
  • Facilitățile se numără printre cele mai bune din Marea Britanie pentru teatru dramatic, incluzând un teatru cu arc de prosceniu de 230 de locuri, 9 săli de practică la standarde profesionale, precum și studiouri de înregistrare.
  • Atunci când actorii trebuie să își găsească singuri oportunități de audiție, ajută faptul că această școală are o reputație puternică în rândul agențiilor de actorie.

CONS

• Opțiunile de activități extracurriculare sunt limitate, ceea ce reprezintă o problemă pentru unii studenți care și -ar fi dorit să aibă posibilitatea de a cunoaște mai multe persoane în acest mod.
  • În ceea ce privește întrebarea unde să locuiești, școala nu deține propriile locuințe pentru studenți. Acesta este un alt factor care are impact asupra oportunităților sociale ale studenților, dar, ca aspect pozitiv, școala oferă un serviciu de îndrumare de sprijin pentru cazare.

Elemente cheie

Anul fondării:
1906
Telefon:
Adresă:
Eton Avenue
NW3 3HY, Londra
Anglia
Site web:
Social:
  • A Day in the Life: MA Music Theatre | Royal Central School of Speech and Drama

Recenzii agregate ale studenților NSS

Mai jos puteți vedea rezultatele obținute de pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

Componența studenților din

United States:
China:
India:
Australia:
Canada:
Norvegia:
Rusia:
Elveția:
Africa de Sud:
Hong Kong (Special Administrative Region of China):
Japonia:
Korea (South):
Singapore:
Taiwan:
Israel:
Mexic:

Harta pentru

Alte universități din Londra:

Design interior

ocupă locul 124 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 27 din Londra în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 90 universități din Londra.

se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 6 clasamente pentru .

a obținut locul 8333 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 2 în (Arts, Drama & Music). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 27 printre universitățile din Londra și pe locul 124 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 124 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Londra. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.