Clasamente pentru Mount Saint Vincent University (Mount Saint Vincent University)

Mount Saint Vincent University (MSVU), cunoscut și sub numele de The Mount, este o instituție de învățământ superior finanțată din fonduri publice, care se concentrează în principal pe programe de licență în Arte, Științe, și Educație, deși oferă, de asemenea, câteva diplome de absolvire, precum și diplome de formare profesională și certificate. Situat la periferia orașului Halifax, în Noua Scoție, campusul MSVU este un spațiu natural împădurit, cu o priveliște frumoasă asupra portului de jos. Toate clădirile principale sunt conectate printr-o pasarelă închisă, astfel încât studenții pot merge de la o clădire la alta fără a trebui să se îngrijoreze de vreme. Corpul de peste 4.000 de studenți este divers și primește studenți internaționali din peste 70 de țări.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Mount Saint Vincent University
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu Mount Saint Vincent University în poziția 4175.
  • octombrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #15.
  • iulie 2023: Noua ediție a . Mount Saint Vincent University clasat #2823.

[Publicat 12 octombrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Mount Saint Vincent University

PROS

• Studenții apreciază faptul că campusul se află la doar câteva minute de centrul orașului Halifax. Acest lucru le permite studenților opțiunea de a locui în afara campusului, precum și de a avea acces la oportunitățile de cumpărături și divertisment din oraș.
  • Un avantaj al studiului la MSVU este că dimensiunile claselor sunt mai mici de 25 de studenți, ceea ce înseamnă că elevii găsesc mai ușor să participe la cursuri, precum și să ceară ajutor dacă este nevoie.
  • Clasament puternic din partea Maclean's în categoria "Primarily Undergraduate".

CONS

• Numeroși studenți au avut experiența că universitatea poate răspunde greu la e -mailuri, așa că ar fi recomandabil să sunați direct.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
166 Bedford Highway
B3M 2J6, Halifax
Canada
Site web:
Social:
  • See Yourself at the Mount
  • Why did you come to The Mount?
  • Senior Varsity Video 2021
  • Mystic Memories 2017-2018
  • Mount Saint Vincent University Tourism & Hospitality Management

Harta pentru Mount Saint Vincent University

Alte universități din Halifax:

Design interior

Mount Saint Vincent University ocupă locul 88 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

Mount Saint Vincent University ocupă locul 4 din Halifax în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 6 universități din Halifax.

Mount Saint Vincent University se găsește în MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 3 clasamente pentru Mount Saint Vincent University.

Mount Saint Vincent University a obținut locul 15 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Mount Saint Vincent University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Mount Saint Vincent University se află pe locul 4 printre universitățile din Halifax și pe locul 88 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru Mount Saint Vincent University.

În clasamentul nostru meta, Mount Saint Vincent University se află pe locul 88 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Halifax. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.