Clasamente pentru MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences (MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences)

Universitatea MCPHS, cunoscută și ca Massachusetts College of Pharmacy and Health Sciences, este o universitate privată cu sediul în Boston, Massachusetts. Diplomele pe care le oferă acoperă întregul spectru de științe legate de sănătate, atât la nivel de licență, cât și la nivel de absolvire. În timp ce campusul principal se află în binecunoscuta zonă medicală și academică Longwood din Boston, aceasta are campusuri și în orașele vecine Worcester și Manchester, care oferă în principal programe de învățare accelerată și diplome de doctorat. MCPHS înscrie peste 7.000 de studenți, iar concurența pentru admiterea la programele sale este ridicată.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences în poziția 2585.
  • martie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2689.
  • noiembrie 2021: Publicarea site-ului (Nursing & Health Care). Poziția în clasament #7.
  • noiembrie 2021: actualizare. MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences obține locul 76.

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 06 martie, 2023]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 25 august, 2020]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Medicină și sănătate

Asistență și îngrijire medicală

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

Cele mai bune clasări pe materii pentru MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences

Asistență și îngrijire medicală Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Medicină și sănătate

Despre MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences

PROS

• Diplomele universitare MCPHS au un rating ROI excelent.
  • Predare de calitate superioară atât în campus, cât și online, iar programele online oferă un feedback prompt.
  • Procesul de admitere este ușor, chiar și pentru studenții internaționali, datorită dedicării personalului de admitere care răspunde la toate întrebările.

CONS

• Locuințele din campus sunt disponibile doar pentru studenții din primul an.
  • Este nevoie de mai multe spații de studiu pentru numărul tot mai mare de studenți.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
179 Longwood Avenue
02115-58, Boston
Statele Unite
Site web:
Social:
  • MCPHS Boston: Student Life
  • Is MCPHS a good university? A panel answers the question
  • MCPHS Student Profile: Diagnostic Medical Sonography (Boston)
  • MCPHS: Explaining Your First-Year Academic Experience

Harta pentru MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences

Alte universități din Boston:

Design interior

MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences ocupă locul 326 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1925 universităților din Statele Unite.

MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences ocupă locul 7 din Boston în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 24 universități din Boston.

MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Scimago Institutions Rankings, StuDocu World University Ranking - US & Canada, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), MONEY Colleges That Add the Most Value și altele. Vedeți toate cele 8 clasamente pentru MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences.

MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences a obținut locul 4 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences.

MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 7 în (Nursing & Health Care). Consultați toate clasamentele pe materii pentru MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences se află pe locul 7 printre universitățile din Boston și pe locul 326 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences.

În clasamentul nostru meta, MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences se află pe locul 326 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Boston. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.