Clasamente pentru Guildhall School of Music and Drama ()

Clasată printre cele mai bune universități pentru artele spectacolului din lume, Școala Guildhall de Muzică și Artă Dramatică oferă programe din campusul său din Barbican Centre, în centrul Londrei. Pe lângă experiența de a trăi într-un oraș aglomerat și vibrant precum Londra, studenții de la Guildhall au acces la facilități profesionale de muzică și teatru, cum ar fi mai multe scene de spectacol, ateliere de recuzită, studiouri de sunet și de editare și multe altele. În timp ce studiați, sunteți însoțiți de profesioniști cu experiență în industria lor respectivă, asigurându-i pe candidați că sunt pe mâini bune pentru a avansa într-o carieră bazată pe artele spectacolului.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului (Business, Management and Marketing). Poziția în clasament #7.
  • septembrie 2023: The Guardian News and Media Limited a anunțat cele mai recente rezultate din (Business and Management) cu în poziția 8.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #7539.
  • iunie 2023: Publicarea site-ului (Arts, Drama & Music). Poziția în clasament #1.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Arte vizuale și interpretare

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 15 septembrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Muzică The Guardian University League Tables by Subject
Arte vizuale și interpretare

Evaluări ale studenților pentru

Mulțumirea studenților:
4.8 (pe baza evaluări ale studenților)
Google ratings:
4 (pe baza 337 evaluări ale studenților)

"Timpul petrecut aici a presupus întâlniri săptămânale cu profesioniști talentați, dar este cu siguranță o muncă grea și te poți aștepta să pierzi multe ore de somn. Dacă ai pasiunea necesară, nu pot decât să recomand această școală."

"Sunt foarte impresionat de facilitățile în general de aici, în special de scena lor de spectacol, care este una dintre cele mai mari scene cu arc de prosceniu din Londra. Avem, de asemenea, tot echipamentul de care avem nevoie pentru a juca scene suspendate în aer cu cabluri întărite. Londra este costisitoare, dar partea pozitivă este că nu există niciodată un moment de plictiseală."

Despre

PROS

• Dispune de două săli de spectacol într -o singură clădire, imitând un teatru în mărime naturală, dar redus la o dimensiune mai mică. Acest lucru le permite studenților să lucreze într -un mediu realist care îi pregătește pentru spectacolele care vor veni mai târziu în cariera lor.
  • Guildhall ia în serios petrecerea timpului liber și relaxarea, oferind o mare varietate de cluburi la care studenții se pot înscrie în timpul lor liber. Printre exemplele populare se numără Clubul de comedie, un grup de Mindfulness și Clubul de cofetărie.
  • Se recomandă să locuiți în spațiile de cazare ale școlii, pentru a evita să plătiți tarifele infamante de închiriere privată din Londra. Sala lor dedicată studenților se numește Sundial Court și se află la mai puțin de 5 minute de mers pe jos de cursuri.

CONS

• Din cauza lipsei de timp liber pe care o au majoritatea studenților, există un interes minim pentru cluburi și asociații în rândul elevilor. Cei care frecventează Guildhall explică faptul că au prea mult de lucru pentru a putea acorda mult timp cluburilor.
  • Școala nu are o echipă dedicată Serviciilor de carieră, însă toți elevii primesc unele îndrumări informale din partea profesioniștilor cu experiență cu care lucrează în cadrul proiectelor.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
Silk Street
EC2Y 8DT, Londra
Anglia
Site web:
Social:

Recenzii agregate ale studenților NSS

Mai jos puteți vedea rezultatele obținute de pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

Componența studenților din

China:
Hong Kong (Special Administrative Region of China):
United States:
Australia:
Elveția:
Africa de Sud:
Japonia:
Singapore:
Noua Zeelandă:
Israel:
Canada:
North America not otherwise specified:

Harta pentru

Alte universități din Londra:

Design interior

ocupă locul 119 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 23 din Londra în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 90 universități din Londra.

se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 6 clasamente pentru .

a obținut locul 7539 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 1 în (Arts, Drama & Music). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 23 printre universitățile din Londra și pe locul 119 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 119 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Londra. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.