Clasamente pentru Golden Gate University (Golden Gate University)

Golden Gate University, adesea abreviată GGU, este o instituție non-profit din San Francisco care oferă educație universitară și postuniversitară, în special în domeniile contabilitate, drept, fiscalitate și afaceri. Lucrând cu peste 68.000 de studenți înscriși, campusul lor principal este situat în San Francisco, dar au, de asemenea, locuri de predare în Seattle și Silicon Valley. Deoarece obiectivul său principal este de a oferi educație pentru adulți, majoritatea cursurilor sale se desfășoară seara, iar majoritatea cursurilor sunt disponibile online.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Golden Gate University
  • iulie 2023: Golden Gate University clasează 6706 în cel mai recent de la Webometrics.
  • martie 2022: (Medicine Primary Care) actualizare. Golden Gate University obține locul 147.
  • noiembrie 2021: Golden Gate University clasează 165 în cel mai recent de la Payscale .
  • noiembrie 2021: Payscale a anunțat cele mai recente rezultate din cu Golden Gate University în poziția 190.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

[Publicat 28 martie, 2022]

Cele mai bune clasări pe materii pentru Golden Gate University

Drept US News: Best Grad Schools (US)
Informatică Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors

Despre Golden Gate University

PROS

• GGU se comercializează în principal pentru cursanții adulți ocupați, ceea ce înseamnă că orarele sale de curs sunt flexibile. Opțiunile includ seri, în weekend sau cursuri online.
  • Fiind situat în San Francisco, există o mulțime de lucruri de făcut în jurul universității, și există, de asemenea, multe opțiuni de transport public în apropierea campusului.
  • Universitatea are servicii excelente de ocupare a forței de muncă care oferă îndrumare specifică domeniului de studiu, subliniază studenții.

CONS

• Campusul este mic, iar studenții și -ar dori ca biblioteca să fie mai bine dotată, deoarece în prezent există puține spații de studiu și calculatoare de utilizat.
  • Studenții se plâng de faptul că nu există locuri de parcare în campus. Din acest motiv, majoritatea studenților de la GGU recomandă folosirea bicicletei sau a transportului public.
  • Nu există o scenă a vieții de noapte și poate fi greu să cunoști alți studenți, deoarece mulți dintre studenții GGU sunt studenți online.

Elemente cheie

Anul fondării:
1901
Telefon:
Adresă:
536 Mission Street
94105-29, San Francisco
Statele Unite
Site web:
Social:
  • The Office of Student Life
  • What do Veteran students think about Golden Gate University?
  • Student Perspective: Why Golden Gate University Master of Taxation Program Is The Best
  • GGU Tax Alumni Describe their Career Paths and Advice for Prospective Students

Harta pentru Golden Gate University

Alte universități din San Francisco:

Design interior

Golden Gate University ocupă locul 374 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

Golden Gate University ocupă locul 4 din San Francisco în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 13 universități din San Francisco.

Golden Gate University se găsește în Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 5 clasamente pentru Golden Gate University.

Golden Gate University a obținut locul 165 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Golden Gate University.

Golden Gate University a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Drept. Ea se clasează pe locul 147 în (Law). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Golden Gate University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Golden Gate University se află pe locul 4 printre universitățile din San Francisco și pe locul 374 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru Golden Gate University.

În clasamentul nostru meta, Golden Gate University se află pe locul 374 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din San Francisco. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.