Clasamente pentru California College of the Arts (California College of the Arts)

California College of the Arts, prescurtat de obicei CCA, este o școală cu sediul în San Francisco și Oakland, axată pe domeniile artei, designului, arhitecturii și scrisului. Campusul din Oakland găzduiește disciplinele mai tradiționale și bazate pe meșteșuguri, cum ar fi sticla artistică, bijuteriile din metal, gravura, pictura, sculptura și programele de ceramică. Școala este finanțată din fonduri private și are un corp studențesc de aproximativ 2.000 de studenți și o facultate de aproximativ 500 de persoane.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru California College of the Arts
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu California College of the Arts în poziția 5953.
  • martie 2023: California College of the Arts clasează 48 în cel mai recent (Business & Management Studies) de la British Quacquarelli Symonds, UK.
  • mai 2022: MONEY a anunțat cele mai recente rezultate din cu California College of the Arts în poziția 601.
  • noiembrie 2021: Publicarea site-ului (Nursing & Health Care). Poziția în clasament #16.

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 16 mai, 2022]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Cele mai bune clasări pe materii pentru California College of the Arts

Inginerie Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors

Despre California College of the Arts

PROS

• Departamentul de arhitectură, în special, a primit multe aprecieri din partea studenților de la CCA, citându -i pe profesorii lor ca fiind adevărați experți cu o experiență considerabilă în domeniu.
  • Studenții se grăbesc să evidențieze dimensiunile reduse ale claselor, ceea ce ajută atunci când vine vorba de obținerea unei atenții individualizate din partea profesorilor.
  • Mulți consideră că elevii sunt încurajați să fie creativi în felul lor, ceea ce este în spiritul unui colegiu de artă. Dacă aveți propria viziune artistică, CCA vă va ajuta să o dezvoltați mai departe.

CONS

• De departe, cea mai frecventă critică este aceea că dormitoarele studențești sunt departe de cursuri și, în unele cazuri, nu sunt în starea în care se așteaptă studenții.
  • Nu există resurse sportive pentru studenți, spre dezamăgirea multora. Studenții și -ar dori să aibă posibilitatea de a se pune în formă sau de a practica un sport de echipă.

Elemente cheie

Anul fondării:
1907
Telefon:
Adresă:
1111 Eighth Street
94107-22, San Francisco
Statele Unite
Site web:
Social:
  • Undergraduate Student Life Panel
  • California College of the Arts Student Scholarship Stories
  • Meet Undergraduate Alumni from California College of the Arts
  • Meet Our Alumni -- California College of the Arts (CCA)
  • Meet Alumni from the MBA in Design Strategy Program at California College of the Arts (CCA)

Harta pentru California College of the Arts

Alte universități din San Francisco:

Design interior

California College of the Arts ocupă locul 432 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1925 universităților din Statele Unite.

California College of the Arts ocupă locul 4 din San Francisco în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 13 universități din San Francisco.

California College of the Arts se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), MONEY Best Colleges in America, ranked by value, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 7 clasamente pentru California College of the Arts.

California College of the Arts a obținut locul 216 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru California College of the Arts.

California College of the Arts a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 16 în (Art). Consultați toate clasamentele pe materii pentru California College of the Arts.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, California College of the Arts se află pe locul 4 printre universitățile din San Francisco și pe locul 432 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru California College of the Arts.

În clasamentul nostru meta, California College of the Arts se află pe locul 432 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din San Francisco. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.