Clasamente pentru Brighton and Sussex Medical School ()

Brighton and Sussex Medical School (BSMS) colaborează cu Universitatea din Sussex și cu Universitatea din Brighton pentru a oferi programe multidisciplinare pentru disciplinele de medicină. Principala ofertă pentru studenții de la această școală este o diplomă de medicină de 5 ani, axată pe dezvoltarea de noi medici cu ajutorul facilităților lor moderne și de ultimă generație, care includ laboratoare anatomice, săli de curs și multe altele.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • octombrie 2023: (Business and Economics) actualizare. obține locul 301.
  • septembrie 2023: actualizare. obține locul 501.
  • septembrie 2023: (Business, Management and Marketing) actualizare. obține locul 29.
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului (Business and Management). Poziția în clasament #10.

[Publicat 27 septembrie, 2023]
    Clasamente pentru THE Young University
    [Publicat 03 iulie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

[Publicat 11 mai, 2022]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

Medicină și sănătate

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 15 septembrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Medicină The Guardian University League Tables by Subject
Medicină și sănătate

Despre

PROS

• Studenții de la această școală de medicină au posibilitatea de a participa la cercetări medicale importante în lupta împotriva bolilor infecțioase, cum ar fi malaria și tuberculoza.
  • Școala oferă o inițiativă de angajare pe care o numește "Guaranteed Interview Scheme", oferind o probabilitate mai mare de angajare postuniversitară în disciplinele medicale chiar și pentru acei cursanți care nu obțin cele mai bune note generale.
  • Mai mult de 40 de cluburi și societăți sportive la care să te alături, ceea ce nu este tipic în școlile de medicină. Acest lucru le oferă studenților harnici de aici o modalitate de a se relaxa în campus în timpul liber.

CONS

• În cazul campusului din Brighton, clădirea este situată în orașul însuși, oferind oportunități sociale și activități pentru cei care locuiesc acolo. Cu toate acestea, studenții care aleg să studieze în locația de la Sussex trebuie să știe că Sussex Medical School nu este situată în centru, fiind nevoie de puțin peste o jumătate de oră pentru a ajunge în centrul orașului cu transportul public.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
BSMS Teaching Building
BN1 9PX, Brighton
Anglia
Site web:
Social:
  • Ghaith Al Najjar - a typical week at BSMS - Year 1
  • Hannah-Marie Culley - a typical week at BSMS - Year 1
  • Global Health at Brighton and Sussex medical School
  • Megan Harrison - My experience at BSMS
  • Jamie McCluskey - student spotlight
  • Ollie Pentz - my experience at BSMS

Harta pentru

Alte universități din Brighton:

Design interior

ocupă locul 95 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 3 din Brighton în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 4 universități din Brighton.

se găsește în THE World University Rankings, THE Young University Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities, THE China Subject Ratings Overall Vedeți toate cele 8 clasamente pentru .

a obținut locul 48 în Clasamente pentru THE Young University. Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 10 în (Medicine). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 3 printre universitățile din Brighton și pe locul 95 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 95 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Brighton. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.