Clasamente pentru Baylor College of Medicine (Baylor College of Medicine)

Baylor College of Medicine (BCM) este o universitate privată de științe medicale cu sediul în Houston, Texas, în cadrul Texas Medical Center, care este un întreg district dedicat instituțiilor medicale. Specialitățile BCM constau, printre altele, în îngrijire cardiovasculară, neurochirurgie și oncologie, îngrijire respiratorie și pulmonară.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Baylor College of Medicine
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu Baylor College of Medicine în poziția 186.
  • decembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #1101.
  • octombrie 2023: Publicarea site-ului (Textile Science and Engineering). Poziția în clasament #401.
  • august 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #151.

[Publicat 23 octombrie, 2019]

[Publicat 24 octombrie, 2022]

[Publicat 15 august, 2023]

[Publicat 22 iunie, 2022]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 25 aprilie, 2022]
    Indexul Nature - Academic
    [Publicat 15 iunie, 2023]

[Publicat 11 iulie, 2023]

[Publicat 05 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

Științele naturii

Despre Baylor College of Medicine

PROS

• Cei care studiază la BCM evidențiază personalul didactic profesionist și expert. Aceștia respectă promisiunea colegiului de a oferi o educație completă pentru aspiranții la profesiile medicale.
  • Cursanții sunt de acord că poate cere feedback profesorilor în orice moment, și că vor primi o programare în aceeași săptămână.
  • Foarte bine clasat de US News & World Report în categoriile lor naționale pentru cele mai bune școli medicale. Orice student care se gândește la o carieră în medicină ar trebui să țină cont de BCM ca opțiune.

CONS

• Principala critică adusă de studenți este că comunicarea între departamente poate fi deficitară, ceea ce creează probleme în organizarea examenelor.

Elemente cheie

Anul fondării:
1900
Telefon:
Adresă:
One Baylor Plaza
77030-34, Houston
Statele Unite
Site web:
Social:
  • Student Voices: Edward Krische
  • Student Voices: Scott Braddock
  • Student Voices: Amanda Broderick
  • Student Voices: Amanda Minogue
  • Student Voices: Julia Wang
  • Student Voices: Nicole Gourmelon

Harta pentru Baylor College of Medicine

Alte universități din Houston:

Design interior

Baylor College of Medicine ocupă locul 185 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

Baylor College of Medicine ocupă locul 4 din Houston în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 13 universități din Houston.

Baylor College of Medicine se găsește în Reuters Most Innovative Universities, US News: Best Global Universities, ARWU Academic Ranking of World Universities - ShanghaiRanking, CWTS Leiden Ranking, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings și altele. Vedeți toate cele 16 clasamente pentru Baylor College of Medicine.

Baylor College of Medicine a obținut locul 37 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Baylor College of Medicine.

Baylor College of Medicine a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 16 în (Medicine Primary Care). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Baylor College of Medicine.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Baylor College of Medicine se află pe locul 4 printre universitățile din Houston și pe locul 185 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru Baylor College of Medicine.

În clasamentul nostru meta, Baylor College of Medicine se află pe locul 185 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Houston. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.