Clasamente pentru Adventist University of Health Sciences (Adventist University of Health Sciences)

AdventHealth University (AHU) este o instituție adventistă de ziua a șaptea care se dedică în mod special educației în domeniul sănătății și are sediul în Orlando, Florida. Universitatea se afiliază în mod oficial la sistemul de învățământ adventist de ziua a șaptea, care este al doilea cel mai mare sistem școlar creștin din lume. Campusul din Orlando este situat chiar între Lake Winyah și Lake Estelle, astfel încât studenții au o mulțime de opțiuni pentru a face o plimbare pe îndelete între cursuri.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Adventist University of Health Sciences
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #5821.
  • noiembrie 2021: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #630.
  • noiembrie 2021: Adventist University of Health Sciences clasează 699 în cel mai recent de la Payscale .
  • noiembrie 2021: (Nursing & Health Care) actualizare. Adventist University of Health Sciences obține locul 120.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Medicină și sănătate

Asistență și îngrijire medicală

Cele mai bune clasări pe materii pentru Adventist University of Health Sciences

Asistență și îngrijire medicală Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Medicină și sănătate

Despre Adventist University of Health Sciences

PROS

• În general, cursanții de la AHU sunt de acord că personalul se preocupă de studenții lor, deoarece se asigură că toți studenții sunt pregătiți să treacă la următorul modul înainte de a continua.
  • AHU este specializată în educația în domeniul sănătății, și ar putea fi opțiunea potrivită pentru acei studenți care își doresc o carieră în acest sector.
  • Ca un factor potențial important pentru studenții religioși, AHU este o universitate creștină, și are reputația de a oferi un bun sentiment de comunitate studenților săi.

CONS

• O opinie comună a studenților este că taxele de școlarizare sunt mari.
  • Cazarea studenților ar putea fi îmbunătățită semnificativ, potrivit studenților, care spun că nu este foarte confortabilă.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
671 Winyah Drive
32803, Orlando
Statele Unite
Site web:
Social:
  • Sergio, AHU Student - Associate of Science in Radiography
  • ADU Graduate Student Testimonials
  • Student Stories | Gabriela Meneses

Harta pentru Adventist University of Health Sciences

Alte universități din Orlando:

Design interior

Adventist University of Health Sciences ocupă locul 418 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

Adventist University of Health Sciences ocupă locul 2 din Orlando în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 3 universități din Orlando.

Adventist University of Health Sciences se găsește în Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 4 clasamente pentru Adventist University of Health Sciences.

Adventist University of Health Sciences a obținut locul 630 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Adventist University of Health Sciences.

Adventist University of Health Sciences a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 120 în (Nursing & Health Care). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Adventist University of Health Sciences.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Adventist University of Health Sciences se află pe locul 2 printre universitățile din Orlando și pe locul 418 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru Adventist University of Health Sciences.

În clasamentul nostru meta, Adventist University of Health Sciences se află pe locul 418 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Orlando. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.