Clasamente pentru Academy of Art University (Academy of Art University)

Academy of Art University (AAU) este o școală de artă privată și se numără printre cele mai mari școli private de artă și design din Statele Unite. Sediul AAU este situat pe New Montgomery Street, în cartierul South of Market din metropola aglomerată San Francisco, California. Academia are, de asemenea, propria echipă sportivă pentru cei mai atletici dintre candidați, care este cunoscută sub numele de Urban Knights.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Academy of Art University
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #6430.
  • martie 2022: Academy of Art University clasează 38 în cel mai recent (Video Game Design) de la The Princeton Review.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Academy of Art University

PROS

• AAU are reputația de a nu solicita un portofoliu sau un interviu de la candidați, deoarece rata de acceptare a universității este de 100%.
  • Clasurile sunt stimulante și captivante, potrivit studenților, care spun că metodele de învățare folosite sunt mai puțin tradiționale decât cele pe care le puteți găsi în altă parte.

CONS

• Un număr semnificativ de studenți sunt îngrijorați de faptul că există o lipsă de comunicare între profesori și studenți, ceea ce îi poate face pe aceștia să nu știe cum să se organizeze.

Elemente cheie

Anul fondării:
1929
Telefon:
Adresă:
79 New Montgomery
94105, San Francisco
Statele Unite
Site web:
Social:
  • Day in a life: Academy of Art University Film Student
  • Ask Art U: Getting Feedback | Academy of Art University
  • Ask Art U: Stay The Course | Academy of Art University
  • How San Francisco Inspired This Art Student

Harta pentru Academy of Art University

Alte universități din San Francisco:

Design interior

Academy of Art University ocupă locul 1292 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

Academy of Art University ocupă locul 10 din San Francisco în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 13 universități din San Francisco.

Academy of Art University se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 2 clasamente pentru Academy of Art University.

Academy of Art University a obținut locul 6430 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Academy of Art University.

Academy of Art University a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Informatică. Ea se clasează pe locul 38 în (Video Game Design). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Academy of Art University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Academy of Art University se află pe locul 10 printre universitățile din San Francisco și pe locul 1292 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru Academy of Art University.

În clasamentul nostru meta, Academy of Art University se află pe locul 1292 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din San Francisco. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.