York St John University
Coreeană, TESOL și lingvistică BA (Hons)
York St John University - York St John University

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Korean, TESOL and Linguistics BA (Hons) la York St John University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Studii asiatice.

Salariul absolvenților de CAH19

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Studii asiatice la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £22500 £18500 £22000
Interval de 25-75 procente £18000 - £26000 £15500 - £22500 £17500 - £27000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de CAH19 din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20000 - £28500 £16500 - £31259 £20544 - £38633

Pregătiți-vă pentru o viață de predare a limbii engleze în întreaga lume. Explorați cultura coreeană prin învățarea limbii și prin studii în străinătate.

Acest curs vă va oferi abilitățile și cunoștințele necesare pentru a preda engleza în Coreea și în întreaga lume. Este o diplomă de 4 ani, cu un an de studiu în străinătate, în Coreea. Veți învăța abilități de comunicare în limba coreeană și veți dobândi o înțelegere profundă a culturii coreene. Împreună vom explora teoriile și metodele de predare a limbii engleze într-o lume multilingvă și vă vom oferi posibilitatea de a studia pentru calificarea de predare a limbii engleze ca a doua limbă, CELTA.

Studiați coreeana, indiferent dacă sunteți începător sau dacă aveți o anumită experiență anterioară cu această limbă. Vă vom plasa la nivelul corespunzător de învățare a limbii atunci când veți ajunge. Până la sfârșitul cursului, veți putea purta conversații și discuții în coreeană. Veți învăța să faceți prezentări și să scrieți în coreeană, ceea ce vă va permite să folosiți limba în scopuri academice, sociale și profesionale. De obicei, veți atinge nivelul superior B2/C1 din Cadrul european comun pentru limbi străine (CECR). De asemenea, puteți alege să dați testul de competență în limba coreeană, fără costuri suplimentare. Vă rugăm să rețineți că acest curs nu este potrivit pentru candidații care au deja nivelul B1 sau un nivel superior al Cadrului European Comun pentru Limbi (CECR) în limba coreeană.

Cufundați-vă în cultura coreeană cu un an de studii în străinătate, în Coreea de Sud. În străinătate, veți urma cursuri de limbă coreeană la universitatea gazdă. De asemenea, veți urma cursuri predate fie în engleză, fie în coreeană, care sunt relevante pentru diploma dumneavoastră.

Explorați teoriile și metodele de predare a limbii engleze pentru vorbitorii de alte limbi (TESOL). Abordarea noastră de predare TESOL se concentrează pe învățarea modului de predare a limbii engleze în întreaga lume. Vă oferim posibilitatea de a studia gratuit pentru obținerea certificatului de predare a limbii engleze pentru vorbitorii de alte limbi (CELTA), o calificare suplimentară de predare. Aceasta este recunoscută în întreaga lume și vă oferă experiență practică de predare. Va trebui să depuneți o cerere și să participați la un interviu înainte de a fi acceptat la cursul CELTA.

Partea de lingvistică a cursului vă oferă cunoștințe practice despre cum funcționează limba, cum o folosim și cum este structurată. Veți explora modul în care articulăm vorbirea și cum diferă engleza în întreaga lume. De asemenea, veți examina modul în care mintea procesează limbajul.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Korean, TESOL and Linguistics BA (Hons) la York St John University

18% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți
18% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
10% Profesioniști în domeniul învățământului
6% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
5% Manageri, directori și înalți funcționari
4% Profesioniști în domeniul învățământului
3% Ocupații în domeniul vânzărilor
3% Ocupații administrative
3% Servicii personale de îngrijire

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Korean, TESOL and Linguistics, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Coreeană, TESOL și lingvistică BA (Hons)

Pentru cursurile cu un an de plasament opțional, în timpul anului de plasament, taxele dumneavoastră vor fi reduse la 15% din valoarea taxei anuale.

• an 2
  • an 3
  • an 4

Clasamentul York St John University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 7 clasamente universitare pentru York St John University

Despre York St John University

Universitatea York St. John, cunoscută anterior sub numele de York Diocesan College, este o universitate finanțată de guvern, situată la periferia centrului istoric al orașului York, la doar 10 minute de mers pe jos de biblioteca York Explore și de faimoasa York Minster. York este un oraș mic și fermecător, al cărui centru este înconjurat de kilometri de ziduri romane intacte și de o serie de alte minuni istorice.

Lista cu 167 cursuri de licență și masterat de la York St John University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din York St John University

• Why you should study abroad with York St John University
  • Student View: Postgraduate Support