University of Wolverhampton
Managementul resurselor umane cu an de fundație BA (Hons)
University of Wolverhampton - University of Wolverhampton

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 15 absolvenți de Human Resource Management with Foundation Year BA (Hons) și pentru alte cursuri de Managementul resurselor umane de la University of Wolverhampton pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Managementul resurselor umane.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Afaceri și management

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Managementul resurselor umane la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £24000 £19500 £23500
Interval de 25-75 procente £21500 - £27000 £15500 - £24000 £18500 - £28000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Afaceri și management din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £23235 - £30863 £19406 - £30999 £21600 - £37048

Acest curs de licență are o durată de 4 ani. Vă rugăm să vă asigurați că atunci când aplicați pentru acest curs alegeți Punctul de intrare 1 în Hub-ul UCAS.

Acest curs vă oferă o educație contemporană în domeniul afacerilor, care vă oferă o bază solidă pentru succesul în domeniul managementului personalului, al resurselor umane sau într-o carieră generală în afaceri. Aspectele profesionale ale cursului sunt susținute de un studiu al evoluțiilor actuale și viitoare din industrie și comerț. Cursul vă pregătește pentru o carieră profesională prin dezvoltarea cunoștințelor și înțelegerii disciplinelor de afaceri, cu un accent deosebit pe investigarea critică a subiectelor legate de managementul persoanelor și dezvoltarea abilităților de dezvoltare personală independentă.

Cursul este conceput pentru studenții care doresc să se angajeze într-un studiu aprofundat al managementului resurselor umane pentru a dezvolta abilități analitice și de evaluare care pot fi aplicate în situații internaționale din lumea reală. Cursul recunoaște că managementul oamenilor este o forță cheie pentru o creștere economică de succes și, prin urmare, pune accentul pe dezvoltarea cunoștințelor și înțelegerea unei serii de practici de management și de afaceri, precum și pe capacitatea de a le aplica în mod eficient și inovator.

Cursul oferă o abordare interdisciplinară a cetățeniei globale și vă va ajuta să vă dezvoltați propria înțelegere a unor noțiuni complexe și contestate în mediul de afaceri. De asemenea, veți dezvolta alfabetizarea digitală prin utilizarea aplicațiilor software utilizate de organizațiile contemporane și veți dobândi o înțelegere a sistemelor manageriale și a impactului acestora asupra organizațiilor.

Anul de bază al acestui curs este conceput pentru a oferi candidaților care nu au calificările necesare un program care îi va dota cu un set robust de competențe academice, digitale și personale necesare pentru a studia cu succes în învățământul superior. De asemenea, oferă o înțelegere și o perspectivă asupra unei serii de discipline care stau la baza programului de studiu ales de ei. În anul de fundație, studenții își vor dezvolta capacitatea de a obține cele mai bune rezultate din studiul structurat în clasă și, de asemenea, de a-și gestiona și evalua propria învățare independentă. Această gamă largă de abilități transferabile este de o valoare imensă atât în cadrul studiilor universitare, cât și în cadrul angajării absolvenților. După finalizarea cu succes a anului de bază, studenții vor avea posibilitatea de a-și dezvolta cunoștințele și înțelegerea domeniului lor de studiu la nivel de diplomă.

În timpul celui de-al treilea an al cursului BA Human Resource Management, veți avea posibilitatea de a urma un stagiu de practică de un an.

Acreditat de Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Human Resource Management with Foundation Year BA (Hons) la University of Wolverhampton

35% Ocupații în domeniul vânzărilor
15% Ocupații elementare
10% Profesioniști din domeniul mass-media
10% Profesioniști în domeniul învățământului
10% Ocupații artistice, literare și mediatice
10% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
5% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
5% Ocupații administrative

Tariful UCAS al studenților acceptați la Managementul resurselor umane

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Human Resource Management with Foundation Year, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Clasamentul University of Wolverhampton în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 17 clasamente universitare pentru University of Wolverhampton

Despre University of Wolverhampton

Universitatea din Wolverhampton (UWO) este o universitate finanțată de guvern, împărțită în patru campusuri din West Midlands, Shropshire și Staffordshire, în Anglia. Campusul principal este situat în centrul orașului Wolverhampton, iar celelalte campusuri se află în Walsall și Telford. În special pentru studenții de la Nursing, universitatea administrează un centru de educație pentru sănătate în Burton-upon-Trent.

Lista cu 289 cursuri de licență și masterat de la University of Wolverhampton - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Wolverhampton

• A Week in the Life of a Master Student | Student Vlog
  • Why I chose Wolverhampton - Arandeep Rai