University of Westminster
Limba spaniolă și engleză BA (Hons)
University of Westminster - University of Westminster

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Spanish and English Language BA (Hons) la University of Westminster pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Muzică.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

La Westminster formăm lingviști competenți în limbi moderne, pregătiți pentru a intra pe piața muncii pentru absolvenți. Punem un accent deosebit pe capacitatea de angajare și pe contextul cultural contemporan și oferim o predare de înaltă calitate în toate competențele lingvistice.

Acest curs vă va permite să atingeți un nivel bun sau ridicat de competență lingvistică în limba spaniolă în toate cele patru domenii de competențe (citire, scriere, ascultare și vorbire), să vă îmbunătățiți abilitățile de utilizare a limbii engleze și să vă dezvoltați cunoștințele și înțelegerea lingvistică și culturală. Veți fi capabil să funcționați în diferite situații culturale și să dobândiți calitățile și competențele generice ale unui absolvent de științe umaniste. De asemenea, veți dobândi competențele transferabile și cognitive necesare pentru dezvoltarea personală și profesională pe tot parcursul vieții.

Acceptăm studenți în două puncte de intrare diferite - începători sau intermediari. Vă rugăm să rețineți că este posibil să fie nevoie să vă testăm pentru a vă determina punctul de intrare.

Veți studia un program de studii integrat, cu accent pe competențele lingvistice aplicate și pe studiile culturale, sprijinit de o dezvoltare riguroasă a competențelor dumneavoastră în domeniul limbilor străine în toate domeniile.

Vă veți dezvolta un nivel ridicat de competență în comunicarea orală și scrisă în limba spaniolă, veți dobândi abilități de transfer lingvistic, o cunoaștere aprofundată a culturii spaniole și capacitatea de a funcționa lingvistic în diverse situații culturale.

Limba engleză se concentrează pe relația dintre limbă și textele nonliterare și literare, precum și pe istoria limbii engleze și pe modul în care aceasta variază în prezent în insulele britanice și în lume ca limbă globală. Vă veți dezvolta înțelegerea limbii engleze și, la un nivel mai larg, a modurilor în care aceasta reflectă și contribuie la semnificații mai largi în societate. De asemenea, veți avea ocazia să analizați în detaliu instrumentele teoretice atât ale analizei literare, cât și ale cercetării lingvistice.

Metodele de predare includ prelegeri, tutoriale, sesiuni practice, seminarii și ateliere de lucru, dar cea mai mare parte a învățării este independentă, realizată în afara sălii de clasă (individual și în grupuri), în bibliotecă, acasă și prin intermediul învățării online.

Metodele de evaluare includ eseuri, examene, prezentări individuale și de grup, proiecte și analize critice.

Veți avea posibilitatea de a petrece un an universitar complet în străinătate la o instituție parteneră și/sau la o formă de angajare aprobată într-o țară în care limba spaniolă este limba oficială. De asemenea, în fiecare an puteți studia un modul opțional din cadrul universității.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

6.0 la general, cu minimum 5.5 la fiecare componentă

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Spanish and English Language, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Westminster în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru University of Westminster

Despre University of Westminster

Universitatea din Westminster este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Londra, Anglia. Începându-și existența ca institut politehnic în 1838, a devenit o universitate recunoscută oficial abia mult mai târziu, în 1992. Campusul principal al Universității Westminster se află pe Regent Street din centrul Londrei, iar campusurile sale secundare se află în cartierele Fitzrovia, Marylebone și Harrow.

Lista cu 244 cursuri de licență și masterat de la University of Westminster - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Westminster

• International Student Life in London | Yi Xie Interview | University of Westminster
  • University of Westminster - Join Us in January