University of Westminster
Muzee, galerii și cultură contemporană MA
University of Westminster - University of Westminster

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Museums, Galleries and Contemporary Culture MA la University of Westminster pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Muzică.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Masteratul Muzee, galerii și cultură contemporană examinează modul în care instituțiile culturale se schimbă pentru a răspunde nevoilor secolului XXI. MA este pentru tine dacă urmărești o carieră ca profesionist în muzee, curator sau organizator de artă. Acesta vă va dota cu o înțelegere critică a abilităților conceptuale și practice cheie în domeniul curatoriatului, muzeologiei și managementului muzeal, necesare pentru a reuși în viața profesională.

Cursul analizează rolul în schimbare al ofertei culturale și modul în care instituțiile culturale modelează, găzduiesc, finanțează și răspândesc cultura astăzi, în contextul teoretic mai larg al problemelor legate de muzee și galerii. Veți examina temele cheie din sectorul cultural și modul în care acestea sunt abordate de instituții de vârf și mai mici din Marea Britanie și din străinătate. Studiind și experimentând activitatea lor de zi cu zi, cum ar fi modul în care dezvoltă practici inovatoare în legătură cu colecțiile, expozițiile și publicul lor, veți obține o perspectivă valoroasă asupra sectorului.

Acest masterat vă oferă oportunitatea unică de a vă cufunda în dezbaterile contemporane despre practicile de lucru în instituțiile culturale, lucrând îndeaproape cu profesioniști din muzee și galerii. Veți avea posibilitatea de a învăța cu partenerii noștri de curs din Londra, Muzeul Londrei și Galeria Fotografilor, și de a întâlni o varietate de alți profesioniști din acest sector. Dobândirea de cunoștințe profesionale este o parte importantă a cursului și veți fi sprijinit în obținerea de stagii de lucru și în lucrul la proiecte profesionale.

Universitatea din Westminster este un furnizor de top în această disciplină academică și este clasată pe locul 2 în Marea Britanie pentru calitatea cercetării în domeniul artei și designului în Ghidul universitar complet (Subject League Table 2023).

• Foundation / Pathway Courses

Vă rugăm să vizitați site-ul nostru pentru a citi despre opțiunile de finanțare: https://www.westminster.ac.uk/study/fees-and-funding/funding/postgraduate-student-funding. Dacă sunteți un solicitant internațional, vă rugăm să vizitați această pagină pentru a vedea bursele disponibile: https://www.westminster.ac.uk/study/fees-and-funding/funding/international-student-funding.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Museums, Galleries and Contemporary Culture, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Solicitanții trebuie să aibă cel puțin o diplomă de licență cu onoruri de clasa a doua inferioară (2:2) într-o disciplină relevantă, inclusiv studii de cultură și patrimoniu, arte vizuale și media, limbi și literatură și istorie. Vor fi analizate cu atenție toate cererile de la orice viitor student fără o diplomă într-un domeniu relevant sau fără calificări de învățământ superior, inclusiv de la candidații cu experiență profesională relevantă demonstrabilă și calificări profesionale relevante. Candidaților li se poate cere să furnizeze un răspuns scris la un text stabilit pentru a demonstra că sunt potriviți pentru acest curs. Candidații trebuie să prezinte o referință academică sau profesională. Dacă limba dvs. maternă nu este engleza, trebuie să aveți un IELTS 6,5 cu cel puțin 6,5 la scris.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Westminster în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru University of Westminster

Despre University of Westminster

Universitatea din Westminster este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Londra, Anglia. Începându-și existența ca institut politehnic în 1838, a devenit o universitate recunoscută oficial abia mult mai târziu, în 1992. Campusul principal al Universității Westminster se află pe Regent Street din centrul Londrei, iar campusurile sale secundare se află în cartierele Fitzrovia, Marylebone și Harrow.

Lista cu 244 cursuri de licență și masterat de la University of Westminster - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Westminster

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • International Student Life in London | Yi Xie Interview | University of Westminster
  • University of Westminster - Join Us in January
  • Why We Love Westminster | International Student Voice | Ep1 | University of Westminster
  • What Is The Best Part About Studying in London? | Off Campus Episode 3 | University of Westminster
  • International Students in UK | Nomhle - South Africa | My Westminster Story
  • International Students in UK | Shahbaz - India | My Westminster Story

Regent Street