University of Westminster
Design și management de evenimente MA
University of Westminster - University of Westminster

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Event Design and Management MA la University of Westminster pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Muzică.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Evenimentele joacă un rol esențial în viața comercială, culturală și sportivă a tuturor țărilor. În ultimii ani a apărut o nouă profesie interesantă, cu planificatori de evenimente care proiectează și organizează o gamă diversă de evenimente și comercializează marea varietate de destinații și locuri în care acestea au loc.

Acest curs este special conceput pentru persoanele care doresc să intre sau să progreseze în cariera de management în domeniul în plină expansiune al managementului de evenimente. Londra este un loc ideal pentru a studia evenimentele, având multe locuri de desfășurare la ușă. Ca gazdă regulată a unor evenimente sportive și culturale de talie mondială, cum ar fi Wimbledon, Maratonul Londrei, Carnavalul Notting Hill și Săptămâna Modei de la Londra, precum și a unor mega-evenimente punctuale, cum ar fi Jocurile Olimpice și Paralimpice de la Londra 2012 și Cupa Mondială de Rugby 2015, Londra este recunoscută pe scară largă ca o capitală mondială a evenimentelor. Cu câteva sute de locații și o abundență de evenimente internaționale de afaceri și de agrement, Londra este lider mondial în această industrie dinamică.

Acest curs explorează dezvoltarea strategică, proiectarea și organizarea logistică a mai multor tipuri diferite de evenimente. Veți învăța, de asemenea, cum contribuie evenimentele și conferințele la îmbogățirea vieții comunităților și la îmbunătățirea comunicării în afaceri, politică și viața profesională. Disertația vă va oferi o oportunitate suplimentară de a cerceta în profunzime un subiect de conferință sau de evenimente. Cursul este predat de cadre universitare cu experiență și practicieni din industrie, oferind o perspectivă valoroasă asupra acestui sector industrial interesant.

• Foundation / Pathway Courses

Vă rugăm să vizitați site-ul nostru pentru a citi despre opțiunile de finanțare: https://www.westminster.ac.uk/study/fees-and-funding/funding/postgraduate-student-funding Dacă sunteți un candidat internațional, vă rugăm să vizitați această pagină pentru a vedea bursele disponibile: https://www.westminster.ac.uk/study/fees-and-funding/funding/international-student-funding
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Event Design and Management, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Minimum o diplomă cu mențiune din clasa a doua superioară (2:1) sau o diplomă cu mențiune din clasa a doua inferioară (2:2) și un eseu. În mod excepțional, un candidat fără aceste calificări formale, dar cu o experiență profesională considerabilă în industria conferințelor sau a evenimentelor poate fi acceptat la discreția conducătorului cursului. Solicitanții cu o diplomă de onoare de clasa a doua inferioară (2:2) trebuie să prezinte un eseu.

Dacă limba dvs. maternă nu este engleza, trebuie să aveți un IELTS 6.5, cu cel puțin 6.0 la scris.

Candidații trebuie să prezinte o referință academică.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Westminster în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru University of Westminster

Despre University of Westminster

Universitatea din Westminster este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Londra, Anglia. Începându-și existența ca institut politehnic în 1838, a devenit o universitate recunoscută oficial abia mult mai târziu, în 1992. Campusul principal al Universității Westminster se află pe Regent Street din centrul Londrei, iar campusurile sale secundare se află în cartierele Fitzrovia, Marylebone și Harrow.

Lista cu 244 cursuri de licență și masterat de la University of Westminster - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Westminster

• International Student Life in London | Yi Xie Interview | University of Westminster
  • University of Westminster - Join Us in January