University of Westminster
Dezvoltarea jocurilor pe calculator BSc (Hons)
University of Westminster - University of Westminster

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Computer Games Development BSc (Hons) la University of Westminster pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Muzică.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Cursul nostru de Computer Games Development combină tehnologia și creativitatea într-un mod multidisciplinar.

Industria jocurilor este un sector în expansiune și plin de provocări, cu idei în continuă evoluție și tehnologii de ultimă oră. Aceasta le cere practicienilor să dea dovadă de mai multă flexibilitate în ceea ce privește specificațiile și funcționalitatea software-ului, prin adaptarea abordărilor lor în materie de proiectare și gestionare, ținându-se în același timp la curent cu schimbările tehnologice de amploare.

Acest curs acoperă toate aspectele tehnice majore ale procesului de dezvoltare a jocurilor, de la proiectare la producție. Scopul său este de a vă pregăti pentru o carieră în domeniul dezvoltării de software, cu un accent deosebit pe jocurile pe calculator. Cursul vă oferă o înțelegere solidă a tehnologiilor de jocuri, inclusiv programare, matematică aplicată, grafică pe calculator și motoare de jocuri. Veți dezvolta o gamă largă de cunoștințe și abilități, inclusiv dezvoltarea de aplicații mobile și web, modelare și animație 3D și interacțiunea om-calculator. Pentru a spori capacitatea de angajare a studenților, cursul oferă o serie de discuții din industria creativă și va sprijini participarea dvs. la concursuri de jocuri de prestigiu și târguri digitale, precum și la plasamente industriale și stagii de practică.

Limbajul principal pe care îl veți învăța este C , dar veți avea, de asemenea, posibilitatea de a vă familiariza cu alte limbaje și programe, cum ar fi C#, Python (Machine Learning, Algoritmi), JavaScript și Swift pentru dezvoltare Android și iOS. Pentru dezvoltarea personajelor folosim Adobe Maya, Photoshop, 3DS Max și 3D Coat. Cursul se concentrează pe utilizarea Unreal Engine 4 și a tehnologiei Blueprints, dar studenții vor avea posibilitatea de a se implica cu oricare dintre motoarele comerciale pe parcursul cursului.

Cursul vă va pregăti pentru a lucra într-un domeniu din ce în ce mai provocator și mai plin de satisfacții, oferindu-vă o perspectivă clară asupra naturii și practicii actuale a dezvoltării jocurilor. Veți fi echipat cu abilitățile tehnice și creative necesare pentru noua eră a dezvoltatorilor de jocuri. Veți dobândi cunoștințe aprofundate de programare, grafică pe calculator și gestionarea proiectelor de jocuri, împreună cu o apreciere a mediului industrial. Cursul include, de asemenea, oportunități de a lucra la producții de grup, inclusiv proiecte de jocuri multidisciplinare care simulează un mediu real al industriei jocurilor.

Cursul oferă o experiență de învățare pe termen scurt, bazată pe muncă, care vă va oferi posibilitatea de a lucra la o problemă din viața reală, care, în mod normal, este stabilită de o organizație externă sub forma unui proiect la scară mică. Această experiență vă va permite să puneți teoria în practică prin aplicarea cunoștințelor și abilităților dobândite în cadrul diferitelor module pentru a aborda o situație din viața reală, de obicei în contextul unei probleme legate de afaceri.

În anii precedenți, au existat oportunități de a călători și de a interacționa cu studenți de la alte universități din Europa. Printre aceste călătorii s-au numărat Distant Horizons din Sevilla, Spania, precum și Hackthon-ul nostru anual Wmin-Graz.

În plus, veți avea posibilitatea de a întreprinde un an în industrie (plasament profesional) după terminarea anului 2. Acest lucru vă va ajuta să dobândiți experiență profesională și să vă îmbunătățiți capacitatea de angajare după absolvire. Vi se va oferi ajutor și sprijin pentru a găsi și a asigura oportunități de plasament prin diverse ateliere și evenimente organizate de Serviciul de Cariere și Angajabilitate și de echipa cursului. În mod obișnuit, veți fi repartizat în roluri care implică sarcini legate de diverse aspecte ale dezvoltării jocurilor pe calculator.

Cerințe de calificare

35 în total, inclusiv 5 la nivel superior la matematică și fizică

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

6.0 la general, cu minimum 5.5 la fiecare componentă

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Computer Games Development, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Dezvoltarea jocurilor pe calculator BSc (Hons)

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Westminster în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru University of Westminster

Despre University of Westminster

Universitatea din Westminster este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Londra, Anglia. Începându-și existența ca institut politehnic în 1838, a devenit o universitate recunoscută oficial abia mult mai târziu, în 1992. Campusul principal al Universității Westminster se află pe Regent Street din centrul Londrei, iar campusurile sale secundare se află în cartierele Fitzrovia, Marylebone și Harrow.

Lista cu 244 cursuri de licență și masterat de la University of Westminster - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Westminster

• International Student Life in London | Yi Xie Interview | University of Westminster
  • University of Westminster - Join Us in January