University of Westminster
Arhitectură (RIBA partea 2) MArch
University of Westminster - University of Westminster

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Architecture (RIBA part 2) MArch la University of Westminster pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Muzică.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Masteratul în arhitectură (MArch) (RIBA pt II) este un curs de lungă durată și respectat, care este prescris de Architects Registration Board (ARB) și validat de Royal Institute of British Architects (RIBA) pentru a oferi scutirea de la a doua etapă a educației profesionale. Accentul cursului se pune pe munca de proiectare inovatoare și pe dezvoltarea unei abordări grijulii și critice a studiului și practicii arhitecturii.

Cursul încurajează diversitatea alegerilor, a interpretărilor și a abordărilor, fie că este vorba de proiecte de design sau de cercetări mai academice. Primul se concentrează pe programe sofisticate de design (termeni informali, tehnici, profesioniști sau urbani) care necesită rigoare și autocritică. Cel de-al doilea se concentrează pe disertația dvs. majoră, o lucrare extinsă de cercetare specializată în arhitectură și în contextele sale istorice sau teoretice.

Cursul are trei obiective principale: să vă dezvoltați abilitățile de proiectare prin experimentarea bazată pe proiecte; să prezentați o evaluare și o critică a lucrărilor de curs într-un context cultural larg și în lumina constrângerilor tehnice, economice și juridice; să promovați explicarea și reprezentarea articulată a calității și valorii în proiectele de proiectare.

• Foundation / Pathway Courses

Vă rugăm să vizitați site-ul nostru pentru a citi despre opțiunile de finanțare: https://www.westminster.ac.uk/study/fees-and-funding/funding/postgraduate-student-funding Dacă sunteți un candidat internațional, vă rugăm să vizitați această pagină pentru a vedea bursele disponibile: https://www.westminster.ac.uk/study/fees-and-funding/funding/international-student-funding
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Architecture (RIBA part 2), MArch, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de cel puțin o diplomă de onoare de clasa a doua superioară (2:1) sau o diplomă de onoare de clasa a doua inferioară (2:2) și o experiență de muncă relevantă substanțială. Arhitectură sau un domeniu similar. Care, în mod normal, va fi validată de RIBA pentru partea 1/prescrisă de ARB pentru partea 1. Candidații vor avea, de obicei, un an de experiență profesională (după absolvire). Solicitanții cu o cu o diplomă cu onoruri de clasa a doua inferioară (2:2) vor avea nevoie, experiență semnificativă. La interviu, candidații ar trebui să prezinte portofoliul lor academic, împreună cu exemple de lucrări întreprinse în timpul formării profesionale și orice material contextual relevant. Dacă limba dvs. maternă nu este engleza, trebuie să aveți un IELTS 7.0 cu 6.5 în fiecare componentă. Solicitanții trebuie să prezinte o referință academică.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Westminster în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Westminster în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Arhitectură, construcții și urbanism

Arhitectură

[Publicat 08 iunie, 2023]
    Arhitectură

[Publicat 09 septembrie, 2023]

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru University of Westminster

Despre University of Westminster

Universitatea din Westminster este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Londra, Anglia. Începându-și existența ca institut politehnic în 1838, a devenit o universitate recunoscută oficial abia mult mai târziu, în 1992. Campusul principal al Universității Westminster se află pe Regent Street din centrul Londrei, iar campusurile sale secundare se află în cartierele Fitzrovia, Marylebone și Harrow.

Lista cu 244 cursuri de licență și masterat de la University of Westminster - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Westminster

• International Student Life in London | Yi Xie Interview | University of Westminster
  • University of Westminster - Join Us in January