University of Westminster
Limba arabă și limba engleză BA (Hons)
University of Westminster - University of Westminster

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 25 absolvenți de Arabic and English Language BA (Hons) și pentru alte cursuri de Limba engleză de la University of Westminster pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Limba engleză.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de limbi străine și studii regionale

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Limba engleză la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £22000 - £28000 £14500 - £31000 £18500 - £35000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de limbi străine și studii regionale din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20497 - £27068 £16760 - £26402 £20025 - £31729

La Westminster, vă vom pregăti pentru a deveni un lingvist competent în limbi moderne, gata să intrați în slujba absolvenților.

Punem un accent deosebit pe capacitatea de inserție profesională și pe contextul cultural contemporan și oferim o predare de înaltă calitate pentru toate competențele lingvistice.

Cursul nostru vă oferă oportunitatea de a studia limbile și culturile arabă și engleză într-un mod integrat și interdisciplinar, explorând legăturile dintre ele și contextele istorice și interculturale mai largi în care sunt produse.

Acest curs vă va permite să atingeți un nivel bun sau ridicat de competență lingvistică în limba arabă în toate cele patru domenii de competențe (citire, scriere, ascultare și vorbire), vă va îmbunătăți abilitățile de utilizare a limbii engleze și vă va dezvolta cunoștințele și înțelegerea lingvistică și culturală.

Veți fi capabili să lucrați în diferite situații culturale și veți dobândi competențele transferabile și cognitive necesare pentru dezvoltarea personală și profesională pe tot parcursul vieții.

Cursurile noastre de limba arabă sunt disponibile numai pentru începători sau "falși începători" - falșii începători sunt studenți care pot citi alfabetul arab și/sau care au absolvit echivalentul a unul sau doi ani de studii part-time. Vă rugăm să rețineți că este posibil să fie nevoie să vă testăm pentru a determina punctul dumneavoastră de intrare.

Vă veți dezvolta înțelegerea limbii engleze în ceea ce privește modul în care este structurată, diversitatea sa lingvistică în Marea Britanie și în întreaga lume ca limbă globală, modurile în care variază între diferite texte și, la un nivel mai larg, modurile în care reflectă și contribuie la semnificații mai largi în societate. De asemenea, veți avea ocazia să analizați în detaliu instrumentele teoretice atât ale analizei literare, cât și ale cercetării lingvistice.

Este posibil să aveți opțiunea de a petrece un an universitar complet în străinătate la o instituție parteneră și/sau o formă de angajare aprobată într-o țară în care araba este limba oficială. De asemenea, în fiecare an puteți studia un modul opțional dintr-o serie de subiecte din cadrul universității.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Arabic and English Language BA (Hons) la University of Westminster

20% Ocupații în domeniul vânzărilor
20% Profesioniști în domeniul finanțelor
10% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți
10% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
10% Profesioniști în inginerie
10% Ocupații elementare
5% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
5% Ocupații administrative
5% Profesioniști în domeniul învățământului

Notarea și timpul de studiu

Tariful UCAS al studenților acceptați la Limba engleză

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

6.0 la general, cu minimum 5.5 la fiecare componentă

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Arabic and English Language, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Limba arabă și limba engleză BA (Hons)

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Westminster în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru University of Westminster

Despre University of Westminster

Universitatea din Westminster este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Londra, Anglia. Începându-și existența ca institut politehnic în 1838, a devenit o universitate recunoscută oficial abia mult mai târziu, în 1992. Campusul principal al Universității Westminster se află pe Regent Street din centrul Londrei, iar campusurile sale secundare se află în cartierele Fitzrovia, Marylebone și Harrow.

Lista cu 244 cursuri de licență și masterat de la University of Westminster - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Westminster

• International Student Life in London | Yi Xie Interview | University of Westminster
  • University of Westminster - Join Us in January