University of Wales
Lucrul cu tineretul și educația socială (aprobată de ETS) MA (PG)
University of Wales - University of Wales

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24771 - £35770 £18886 - £32933 £21689 - £41100

Scopul programelor Youth Work and Social Education (ETS Endorsed) (PG Cert, PG Dip, MA) este de a dota studenții cu abilitățile, cunoștințele și înțelegerea pentru a deveni lucrători de tineret eficienți și calificați profesional. Programele sunt avizate profesional de ETS Wales, oferind o calificare profesională în domeniul Lucrărilor pentru tineret.

Motive pentru a studia Asistență pentru tineret și educație socială (MA) (ETS):

Obțineți o calificare aprobată profesional* și o calificare academică postuniversitară

Explorați practica cu tinerii și comunitățile lor prin angajarea în oportunități de plasament în muncă pentru tineri în diverse medii pentru tineri și comunități.

UWTSD este singurul loc unde puteți studia această diplomă prin intermediul Galeză

Personal entuziast, de sprijin și bilingv, calificat profesional în domeniu, cu expertiză recunoscută.

Accent pe dezvoltarea personală și socială a individului. Elevii beneficiază, de asemenea, de predare în grupuri mici într-un mediu de învățare de susținere.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Youth Work and Social Education (ETS Endorsed), MA (PG), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Toți candidații vor trebui să furnizeze un document satisfăcător de divulgare îmbunătățită a informațiilor privind forța de muncă pentru copii și adulți de la Disclosure and Barring Service (DBS).

În mod normal, candidații vor trebui să dețină o diplomă cu onoruri.

Vor fi luați în considerare și candidații cu calificări și experiențe profesionale.

Datorită aprobării profesionale a programului de studii, toți candidații trebuie să aibă cel puțin 200 de ore de experiență recentă și relevantă în domeniul tineretului.

Taxe de școlarizare Lucrul cu tineretul și educația socială (aprobată de ETS) MA (PG)

EU £7800
Anglia £7800
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £7800
Scoția £7800
Țara Galilor £7800
Channel Islands £7800
Internațional £15000

Despre University of Wales

Universitatea din Țara Galilor (UW) este o universitate confederativă situată în Cardiff, Țara Galilor. Această universitate a fost prima care a existat în Țara Galilor, iar în prezent operează un centru de cercetare foarte bine cotat, Centrul de Studii Avansate Galeze și Celtice. În plus, UW dispune și de un centru folosit pentru studii și conferințe în Gregynog, Newtown.

Lista cu 265 cursuri de licență și masterat de la University of Wales - Catalogul cursurilor

Carmarthen Campus

Educație fizică și antrenorat sportiv cu master integrat cu an de fundație Msci (Hons)
(York St John University)