University of the West of England
Ingineria autovehiculelor (cu an de fundație) BEng (Hons)
University of the West of England - University of the West of England

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 45 absolvenți de Automotive Engineering (with Foundation Year) BEng (Hons) și pentru alte cursuri de Inginerie industrială, de producție și de fabricație de la University of the West of England pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Inginerie industrială, de producție și de fabricație.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Inginerie

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Inginerie industrială, de producție și de fabricație la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £25000 - £30000 £24500 - £34500 £28000 - £40000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Inginerie din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £25861 - £34313 £25601 - £39326 £29731 - £45361

BEng(Hons) Automotive Engineering (with Foundation Year) vă oferă o bază solidă în matematică, proiectare, producție și inginerie mecanică.

Acest curs este acreditat de către Instituția Inginerilor Mecanici (IMechE). Acesta îndeplinește o parte din cerințele academice pentru înregistrarea ca inginer Chartered sau Incorporated Engineer, oferindu-vă recunoaștere profesională și sporindu-vă capacitatea de angajare.

Studiați producția de automobile, sistemele de motoare, dinamica vehiculelor, materialele, structurile și siguranța. Dobândiți experiență practică, testând proiecte de proiectare pentru autovehicule folosind facilitățile noastre.

Investigați o problemă de inginerie care vă interesează, dezvoltând în același timp abilități de inginerie, de gestionare a proiectelor și de redactare a rapoartelor. Învățați de la experți din industrie și participați la vizite la fabrică și la ședințe de informare profesională de la organizații de top din domeniul auto pentru a obține o perspectivă asupra industriei.

Efectuați stagii de practică în domenii precum dezvoltarea produselor, dinamica și proiectarea vehiculelor și producția. Concurează cu echipa noastră multidisciplinară UWE Formula Student, care reușește în mod regulat la competiția anuală Formula Student. Construiți experiența de care aveți nevoie pentru a decide unde să vă specializați și să reușiți la absolvire.

Carierele variază de la design auto la producție și întreținere. Ați putea contribui la cercetarea următorului val de tehnologii de transport ecologice și durabile.

În funcție de rezultatele obținute în al doilea an, v-ați putea transfera la cursul nostru de patru ani MEng Automotive Engineering, care v-ar oferi mai degrabă un masterat decât o diplomă de licență.

BEng (Hons) acreditat va îndeplini, parțial, cerințele de referință academice exemplificatoare pentru înregistrarea ca Chartered Engineer, iar studenții vor trebui să completeze un format aprobat de învățare suplimentară în conformitate cu cerințele UKSPEC. De asemenea, BEng (Hons) acreditat va îndeplini în mod automat și în totalitate cerințele de referință academice exemplificatoare pentru înregistrarea ca inginer încorporat (IEng).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Automotive Engineering (with Foundation Year) BEng (Hons) la University of the West of England

50% Ocupații administrative
35% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație

Notarea și timpul de studiu

Distribuția notelor

Studenții de la acest curs au primit următoarele note

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Automotive Engineering (with Foundation Year), BEng (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

• Foundation

Clasamentul University of the West of England în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of the West of England în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Inginerie

Inginerie

[Publicat 22 iulie, 2023]

Vezi toate cele 26 clasamente universitare pentru University of the West of England

Despre University of the West of England

Universitatea din vestul Angliei, Bristol (UWE Bristol) este o universitate de cercetare finanțată de guvern, situată în Bristol, cu Campusul Frenchay, care servește drept campus principal în parohia civilă Winterbourne. Campusul se află la 6 km nord de centrul orașului Bristol, la care se ajunge în aproximativ 20 de minute cu autobuzul.

Lista cu 251 cursuri de licență și masterat de la University of the West of England - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of the West of England

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • #MyUWEBristol Meg - settling into uni life
  • Laura’s Starting Block experience
  • Gaining enterprise skills at UWE Bristol
  • Emma Penny (LLB Hons Law with Business, Bristol Law School) – Student Spotlight
  • Ross Kirkpatrick (BA Hons Economics, Bristol Business School) – Student Spotlight
  • UWE Bristol - the student experience

Frenchay Campus