University of Sussex
Calculatoare cu suporturi digitale MSc
University of Sussex - University of Sussex

Creați conținut digital, faceți-l să funcționeze într-un mediu interactiv și distribuiți-l prin diverse rețele.

Veți lucra într-un mediu intelectual stimulativ. Cercetarea noastră variază de la informatică la media digitală și e-business. Veți învăța să:

creați și manipulați video digital

construiți aplicații multimedia distribuite bazate pe web

producerea de animații generate pe calculator

dezvoltarea de medii virtuale interactive

Pe tot parcursul cursului, subliniem necesitatea de a adopta o abordare centrată pe om.

Acest curs se adresează celor care doresc să își dezvolte o carieră în industria IT, în cercetare sau în mediul academic. Cursul este susținut de Laboratorul de Tehnologie Media, care oferă:

• facilități digitale de ultimă generație
  • instrumente de dezvoltare software
  • instrumente de creare de conținut multimedia
  • facilități de studio și sisteme profesionale de editare video.

Laboratorul vă permite să efectuați lucrări practice folosind facilitățile pe care le găsiți în industria modernă a media digitale.

Înțelegem că decizia de a decide unde și ce să studiezi este foarte importantă. Vom depune toate eforturile rezonabile pentru a vă oferi cursurile, serviciile și facilitățile descrise în acest prospect. Cu toate acestea, dacă va trebui să facem modificări importante, de exemplu, din cauza cerințelor guvernamentale sau de reglementare, sau a unor schimbări neprevăzute de personal, vă vom anunța cât mai curând posibil.

• (minimum 6.5 in Writing, 6.0 in all other modules)
    • (no subscore less than 6.0)

Scopul nostru este să ne asigurăm că fiecare student care dorește să studieze cu noi poate face acest lucru, indiferent de barierele financiare, astfel încât să continuăm să atragem oameni talentați și unici. Detaliile privind bursele noastre nu sunt încă stabilite pentru intrarea în anul universitar 2024/25.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Computing with Digital Media, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Cerințe de diplomă

Ar trebui să aveți o diplomă de licență cu onoruri de clasa a doua inferioară (2,2) sau mai mare.

Cerințe specifice fiecărei discipline

Calificarea dumneavoastră ar trebui să fie în domeniul informaticii, al matematicii sau al științelor naturale, sau dacă aveți o diplomă în domeniul media și puteți demonstra cunoștințe practice de informatică. De asemenea, puteți fi luat în considerare pentru acest curs dacă aveți alte calificări sau experiență profesională de nivel echivalent.

Clasamentul University of Sussex în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 29 clasamente universitare pentru University of Sussex

Despre University of Sussex

Universitatea din Sussex este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, cu sediul în Falmer, Brighton. Universitatea este înconjurată de Parcul Național South Downs, ceea ce o face singura universitate din Anglia care este situată într-un parc național. De asemenea, Sussex a făcut parte din 1994 Group, o coaliție de universități din Marea Britanie cu activitate intensivă de cercetare, care a fost dizolvată în 2013.

Lista cu 326 cursuri de licență și masterat de la University of Sussex - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Sussex

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • A student's view of life at Sussex
  • What’s life at Sussex Uni actually like? | Gee and Lola
  • This is why | Jimeet
  • This is why | Bhuvam
  • This is why | Bushra
  • University of Sussex, Finance student perspectives

Media digitale și studii de informare/Politică MA (Hons)