University of Surrey
Nanotehnologie și energie regenerabilă MSc
University of Surrey - University of Surrey

De ce să alegi acest curs

Ar putea conceperea unor nanomateriale noi bazate pe atomi și molecule să dețină secretul salvării planetei noastre de la catastrofa climatică preconizată? Va oferi energia solară o alternativă pe termen lung la combustibilii fosili? Și cum vom reuși să recoltăm această energie?

Masteratul nostru vă permite să descoperiți implementarea practică a nanoștiinței, a ingineriei cuantice, a nanomaterialelor și a nanotehnologiei pentru generarea și stocarea energiei regenerabile.

Veți fi predat de experți de renume mondial la Institutul de Tehnologie Avansată al Universității și veți dobândi competențe specializate printr-un proiect de cercetare individual în cadrul grupurilor noastre de cercetare, folosind cele mai recente echipamente și facilități avansate.

Ce veți studia

Programul nostru de masterat explorează implementarea practică a nanoștiinței și a nanomaterialelor pentru aplicații energetice ecologice și curate.

Veți începe prin a învăța noțiunile fundamentale din spatele nanotehnologiei, înainte de a examina punerea în aplicare a acesteia cu ajutorul nanomaterialelor - cum ar fi grafenul, nanotuburile de carbon, materialele 2D și celulele solare perovskite.

Veți descoperi cum sunt utilizate instrumentele avansate de nanotehnologie pentru a ne permite să vedem lucrurile la scară nanometrică, aflând în același timp despre tendințele și aplicațiile viitoare pentru generarea și stocarea energiei. Printre subiecte se numără generarea de energie durabilă din energie solară, termoelectrică, piezoelectrică, triboelectrică și pile de combustie cu hidrogen, precum și stocarea cu supercondensatoare și baterii.

Finalizarea cursului vă va oferi competențele esențiale necesare pentru a avansa în cariera dumneavoastră în domeniul energiei regenerabile, care se dezvoltă rapid. Puteți lua parte la revoluția energiei curate care are loc în prezent, în care decarbonizarea energiei este prioritatea numărul unu în întreaga lume.

• All Degrees

Suntem mândri că suntem una dintre cele mai diverse universități din punct de vedere cultural din Marea Britanie, cu peste 140 de naționalități care joacă un rol în viața universitară. Echipa noastră de recrutare internațională este aici pentru a vă ajuta pe tot parcursul procesului de înscriere - de la consilierea privind alegerea cursului potrivit până la solicitarea vizei și pregătirea primelor dumneavoastră săptămâni la Surrey. Îi puteți contacta prin intermediul [email protected] Solicitanții care au nevoie de o viză de student pentru a studia în Marea Britanie: Pentru a solicita o viză de student, trebuie să aveți o confirmare de acceptare (CAS) pentru universitatea la care doriți să studiați. Acesta este un număr unic care vă va permite să solicitați viza. Universitatea nu are nicio obligație legală de a sponsoriza nicio persoană și acționează cu prudență în ceea ce privește emiterea unei Confirmări de acceptare pentru studii (CAS) pentru a nu-și risca statutul de sponsor al studenților. Confirmarea de acceptare la studii (CAS) va fi emisă în conformitate cu Politica privind traseul studențesc și emiterea CAS, disponibilă la: https://www.surrey.ac.uk/apply/policies

Universitatea din Surrey oferă o serie de burse și burse pentru a sprijini studenții noștri, vă rugăm să vizitați https://www.surrey.ac.uk/fees-and-funding/scholarships-and-bursaries pentru mai multe detalii.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Nanotechnology and Renewable Energy, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de cel puțin 2:2 în Marea Britanie cu onoruri în domeniul materialelor avansate, al ingineriei electronice, al științei materialelor, al nanoștiințelor, al chimiei sau al fizicii, sau o calificare internațională echivalentă recunoscută. De asemenea, vom lua în considerare experiența profesională relevantă dacă nu îndepliniți aceste cerințe.

Cerințe privind limba engleză

IELTS Academic: 6.5 în general, cu 6.0 la Writing și 5.5 la fiecare alt element.

Clasamentul University of Surrey în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru University of Surrey

Despre University of Surrey

Universitatea din Surrey este o universitate de cercetare finanțată de guvern, situată în Guildford, Anglia. Obiectivele declarate ale universității sunt de a deveni o universitate de top la nivel mondial care efectuează cercetări și inovații importante, creând cercetători de excepție și obținând rezultate care aduc contribuții importante pentru societate.

Lista cu 341 cursuri de licență și masterat de la University of Surrey - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Surrey

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Student life at the University of Surrey
  • Discover our campus | University of Surrey
  • Why Choose the University of Surrey
  • University of Surrey | The Study Abroad Experience
  • Placement Student Testimonials 2018/19 | University of Surrey
  • Moments Matter | University of Surrey

Fizică cu nanotehnologie MPhys