University of Surrey
Practică avansată în domeniul bunăstării psihologice PgCert
University of Surrey - University of Surrey

De ce să alegeți acest curs -Faceți cunoștință cu evaluarea și tratamentul pacienților cu dificultăți comune ușoare până la moderate de sănătate mintală și dobândiți abilitățile de a adăuga valoare și de a face o diferență reală în viața pacienților folosind terapii de vorbire bazate pe dovezi -Pasați o parte din formare în cadrul unui loc de muncă clinic pentru a vă pune în practică abilitățile în medii de asistență medicală sub supravegherea unor practicieni calificați -Studiați un program de studiu conceput pentru a îndeplini standardele de acreditare a programului de acreditare a Societății Britanice de Psihologie (BPS) pentru formarea practicienilor în domeniul bunăstării psihologice și susținut de următoarele valori fundamentale ale NHS: Compania față de calitatea îngrijirii Compătimire Toată lumea contează Îmbunătățirea vieții oamenilor Respect și demnitate pentru toți Lucrând împreună pentru pacienți -Obțineți cerințele academice necesare pentru a vă înregistra la BPS sau BABCP ca practician în domeniul bunăstării psihologice -Începeți o schimbare de carieră folosind experiența dvs. existentă de lucru într-un cadru de asistență medicală.

Ce veți studia

Veți învăța cum să evaluați și să tratați în mod eficient pacienții care prezintă dificultăți comune de sănătate mintală, folosind o gamă de intervenții de intensitate redusă bazate pe cognitiv-comportament.Vă veți dezvolta competențele de practician reflexiv, capabil să se angajeze critic în literatura de specialitate.

Veți dobândi o apreciere a diversității, incluziunii și multiculturalismului pentru a vă ajuta să lucrați eficient într-un serviciu orientat spre valori incluzive.Vă vom pregăti pentru mediile clinice, prezentându-vă impactul personal al lucrului cu clienții aflați în dificultate și preocupările etice asociate.

• All Degrees

Suntem mândri că suntem una dintre cele mai diverse universități din punct de vedere cultural din Marea Britanie, cu peste 140 de naționalități care joacă un rol în viața universitară. Echipa noastră de recrutare internațională este aici pentru a vă ajuta pe tot parcursul procesului de înscriere - de la consilierea privind alegerea cursului potrivit până la solicitarea vizei și pregătirea primelor dumneavoastră săptămâni la Surrey. Îi puteți contacta prin intermediul [email protected] Solicitanții care au nevoie de o viză de student pentru a studia în Marea Britanie: Pentru a solicita o viză de student, trebuie să aveți o confirmare de acceptare (CAS) pentru universitatea la care doriți să studiați. Acesta este un număr unic care vă va permite să solicitați viza. Universitatea nu are nicio obligație legală de a sponsoriza nicio persoană și acționează cu prudență în ceea ce privește emiterea unei Confirmări de acceptare pentru studii (CAS) pentru a nu-și risca statutul de sponsor al studenților. Confirmarea de acceptare la studii (CAS) va fi emisă în conformitate cu Politica privind traseul studențesc și emiterea CAS, disponibilă la: https://www.surrey.ac.uk/apply/policies

Universitatea din Surrey oferă o serie de burse și burse pentru a sprijini studenții noștri, vă rugăm să vizitați https://www.surrey.ac.uk/fees-and-funding/scholarships-and-bursaries pentru mai multe detalii.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Advanced Practice in Psychological Wellbeing, PgCert, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Deși mulți PWP sunt absolvenți de psihologie, acest lucru nu este o necesitate. Sunt binevenite candidaturi din partea persoanelor cu experiență de lucru în domeniul sănătății mintale sau în servicii similare, care poate nu au lucrat recent în domeniul educației. Serviciile vor avea, de asemenea, specificații personale individuale pe care trebuie să le îndepliniți. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să vizitați site-ul web NHS careers.

Traseu postuniversitar

Volumentul de credite cumulat de 360 de credite FHEQ de nivel 4-6 (obținute la 2:1), dintre care cel puțin 120 vor fi la nivelul FHEQ 6. Studenții ar trebui să lucreze / să aibă o experiență recentă într-un cadru relevant de asistență medicală.

Alte cerințe de intrare: Fiecare student care este angajat de NHS, terapii de vorbire pentru anxietate și depresie, se supune Rehabilitation of Offenders Act (1974) Secțiunea 4 (2) (scutiri) Order 1975 și DHSS Circular HC (88)9 orientări privind verificările poliției și protecția copilului.

Exigențe internaționale de intrare

Solicitanții trebuie să aibă dreptul de a lucra în Regatul Unit. Pentru a beneficia de sprijin salarial, aceștia nu trebuie să fie supuși niciunei restricții privind durata șederii lor în Regatul Unit.

Cerințe privind limba engleză

**IELTS: 6**5 la general, inclusiv 6.0 la fiecare categorie.

Clasamentul University of Surrey în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 31 clasamente universitare pentru University of Surrey

Despre University of Surrey

Universitatea din Surrey este o universitate de cercetare finanțată de guvern, situată în Guildford, Anglia. Obiectivele declarate ale universității sunt de a deveni o universitate de top la nivel mondial care efectuează cercetări și inovații importante, creând cercetători de excepție și obținând rezultate care aduc contribuții importante pentru societate.

Lista cu 341 cursuri de licență și masterat de la University of Surrey - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Surrey

• Student life at the University of Surrey
  • Moments Matter | University of Surrey