University of Suffolk
University of Suffolk - University of Suffolk

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22017 £19297 £23262
Interval de 25-75 procente £19000 - £25033 £15218 - £24297 £17814 - £29255

Acest curs cuprinde o serie de domenii de studiu care reflectă aspecte actuale și practici profesionale în domeniul filmelor de scurt metraj, al animației, al videoclipurilor mobile și al sunetului pentru media vizuale. Este conceput pentru a vă oferi instrumentele practice, critice și teoretice solicitate de industriile contemporane de producție și post-producție media. Studenții vor beneficia de un accent practic puternic pe producție. Cursul îmbină aspectele creative ale meseriei, inclusiv filmarea și operarea camerei de filmat, editarea filmului și audio, compoziția și FX de film, animația pentru scurtmetraj, alături de studii contextuale și cross-media, cum ar fi practica profesională și scrierea de scenarii.

Programul se concentrează pe post-producția, editarea și compoziția de film și televiziune, cu elemente puternice în domeniul animației 3D și al efectelor vizuale grafice în mișcare, un domeniu în care au fost identificate lipsuri de competențe (Skillset Workforce Survey 2005). Arta post-producției este văzută tot mai des în cadrul lansărilor de filme și al programelor de televiziune din zilele noastre, iar noi ne propunem să le oferim studenților posibilitatea de a intra în această industrie și de a produce lucrări uimitoare din punct de vedere vizual.

Cursul este conceput pentru a vă oferi instrumentele practice, critice și teoretice necesare pentru industriile contemporane de producție media și post-producție.

Cursul îmbunătățește capacitatea de angajare a absolvenților în cadrul unei serii de industrii bazate pe mass-media sau, alternativ, oferă acces la o serie de diplome de onoare conexe la Universitatea din Suffolk.

Cerințe de calificare

Nota minimă C la componenta de bază.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

IELTS 6.0 general (minim 5.5 la toate componentele) în cazul în care engleza nu este prima limbă a studenților.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Visual Effects and Post-production (Film), FdA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Efecte vizuale și post-producție (film) FdA

Clasamentul University of Suffolk în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 8 clasamente universitare pentru University of Suffolk

Despre University of Suffolk

Universitatea din Suffolk este o instituție de învățământ superior finanțată din fonduri publice, situată atât în Suffolk, cât și în Norfolk, în regiunea East Anglia din Anglia. Există patru campusuri operate de această universitate în Suffolk, inclusiv cele din Lowestoft, Bury St Edmunds și Ipswich. Studenții frecventează, de asemenea, un sediu situat în Norfolk, cunoscut sub numele de campusul Great Yarmouth. Viitorii candidați se pot aștepta la o universitate orientată spre carieră, cu oferte de diplome tradiționale de arte liberale. Când vine vorba de petrecerea timpului liber, aveți acces la o selecție variată de cluburi și societăți bine finanțate și organizate, care se desfășoară în campus, cu un nivel ridicat de participare.

Lista cu 79 cursuri de licență și masterat de la University of Suffolk - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Suffolk

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • University of Suffolk 360 - University Life
  • University of Suffolk - Student Life
  • UOS Virtual Tour: Student Experience
  • COUNTDOWN TO UNIVERSITY! - 3 study tips | Georgia & Amy
  • Why go to Uni ? Q&A with UOS History Student

University of Suffolk at East Coast College (Great Yarmouth)

Film și media pe ecran FD