University of Suffolk
Suffolk Executive MBA (SEMBA) MBA
University of Suffolk - University of Suffolk

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24239 - £33607 £19237 - £30298 £22054 - £34375

Suffolk Executive MBA (SEMBA) este una dintre cele mai căutate calificări din lume. Reprezintă o valoare semnificativă atât pentru organizațiile din sectorul privat, cât și pentru cele din sectorul public. Suffolk Executive MBA (SEMBA) oferă cunoștințe de afaceri sofisticate la un nivel superior de management și avansează semnificativ în ceea ce privește abilitățile de conducere. Realizarea acestei calificări demonstrează determinarea de a reuși într-un domeniu de carieră ales și vă va consolida încrederea în sine. Cursul urmărește să dezvolte abilități analitice și de management strategic folosind concepte derivate dintr-o gamă largă de discipline academice. Acest lucru le permite studenților să răspundă în mod creativ și eficient la provocările prezentate de un mediu de afaceri global și să extindă gama de responsabilități de management pe care le asumă.

Suffolk Executive MBA (SEMBA), oferit la Universitatea din Suffolk, este unul dintre cele mai longevive programe Suffolk Executive MBA (SEMBA) din Marea Britanie. Anul acesta își va sărbători cea de-a 25-a aniversare. De asemenea, este acreditat în mod oficial de către Chartered Management Institute (CMI). Acest lucru înseamnă că absolvenții noștri Suffolk Executive MBA (SEMBA), după ce îndeplinesc toate criteriile de evaluare relevante, primesc trei premii la absolvire: diploma lor de MBA, Diploma CMI de nivel 7 în management strategic și leadership și Premiul CMI de nivel 7 în consultanță profesională (sub rezerva achiziționării calității de membru CMI pentru 325 de lire sterline 2017/18). Acest lucru îi califică drept membri oficiali ai Institutului.

**Evaluarea se face pe baza unei disertații de 15000 de cuvinte**.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Suffolk Executive MBA (SEMBA), MBA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Să dețină o diplomă sau o calificare profesională cu statut de absolvent, sau să dețină un HNC sau HND și să aibă 3 ani de experiență în management sau să aibă 5 ani de experiență semnificativă în management. Demonstrați capacitatea de a discuta și de a dezbate probleme de afaceri pertinente în timpul interviului. Candidații a căror primă limbă nu este engleza trebuie să aibă IELTS 6,5 sau echivalent.

Taxe de școlarizare Suffolk Executive MBA (SEMBA) MBA

Anglia £1530
Scoția £1530
Țara Galilor £1530
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £1530

Clasamentul University of Suffolk în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 7 clasamente universitare pentru University of Suffolk

Despre University of Suffolk

Universitatea din Suffolk este o instituție de învățământ superior finanțată din fonduri publice, situată atât în Suffolk, cât și în Norfolk, în regiunea East Anglia din Anglia. Există patru campusuri operate de această universitate în Suffolk, inclusiv cele din Lowestoft, Bury St Edmunds și Ipswich. Studenții frecventează, de asemenea, un sediu situat în Norfolk, cunoscut sub numele de campusul Great Yarmouth. Viitorii candidați se pot aștepta la o universitate orientată spre carieră, cu oferte de diplome tradiționale de arte liberale. Când vine vorba de petrecerea timpului liber, aveți acces la o selecție variată de cluburi și societăți bine finanțate și organizate, care se desfășoară în campus, cu un nivel ridicat de participare.

Lista cu 79 cursuri de licență și masterat de la University of Suffolk - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Suffolk

• UOS Virtual Tour: Student Experience
  • University of Suffolk 360 - University Life