University of Suffolk
Istorie MA
University of Suffolk - University of Suffolk

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24239 - £33607 £19237 - £30298 £22054 - £34375

Masteratul în Istorie la Universitatea din Suffolk este conceput pentru a vă duce studiul istoriei la nivelul următor. Oricare ar fi motivele pentru care doriți să faceți studii postuniversitare - împlinire personală, pentru a progresa într-o carieră în care sunt necesare abilitățile unui istoric sau pentru pregătirea pentru studii doctorale - masteratul nostru vă va oferi abilitățile, cunoștințele și stimularea necesare - și, sperăm, nu puțină plăcere!

Masteratul nostru se concentrează pe perioada modernă și explorează subiecte atât la nivel național, cât și transnațional, care nu numai că sunt unele dintre cele mai relevante și mai presante din zilele noastre, dar care se află, de asemenea, în prim-planul cercetării istoriografice actuale: schimbările de mediu, războiul și conflictul, sexualitatea și genul, violența, identitatea și autocunoașterea, decolonializarea, migrația și globalizarea.

Legăturile noastre cu sectorul patrimoniului și cu cel al educației oferă oportunități de formare profesională și de realizare de proiecte reale de istorie publică. Vă veți bucura de facilități de predare de ultimă generație și de un acces de neegalat la arhivele istorice prin parteneriatul nostru cu HOLD. Sursele primare și sprijinul arhiviștilor profesioniști sunt literalmente la ușă.

În cele din urmă, vă veți alătura unei echipe de istorie cu o reputație națională în creștere. Istoria BA de la Universitatea din Suffolk a fost clasată pe locul 2 în The Guardian League Table în 2019 și este clasată în mod constant în top 5 pentru Istorie în Ghidul Universitar Complet (adesea în fruntea sondajului pentru satisfacția studenților). A primit 100% în cadrul National Student Survey în 2019 și a obținut acest rezultat în nouă din ultimii zece ani.

**Vă rugăm să consultați site-ul nostru pentru informații**

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 7

IELTS 7.0 (cu un minim de 6.5 în fiecare componentă) este necesar în plus față de GCSE English Language în cazul în care engleza nu este prima limbă a studenților.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la History, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Cel puțin o diplomă cu onoruri de clasa a doua superioară într-o disciplină relevantă, înrudită.

În mod normal, candidații vor fi intervievați și li se poate cere să prezinte lucrări academice anterioare ca dovadă a candidaturii lor. Toate cererile vor fi evaluate în funcție de meritele lor.

Taxe de școlarizare Istorie MA

Anglia £944
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £944
Scoția £944
Țara Galilor £944
Channel Islands £944

Clasamentul University of Suffolk în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Suffolk în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Studii socio-umaniste

Istorie

[Publicat 09 septembrie, 2023]
    Istorie

[Publicat 08 iunie, 2023]

Vezi toate cele 7 clasamente universitare pentru University of Suffolk

Despre University of Suffolk

Universitatea din Suffolk este o instituție de învățământ superior finanțată din fonduri publice, situată atât în Suffolk, cât și în Norfolk, în regiunea East Anglia din Anglia. Există patru campusuri operate de această universitate în Suffolk, inclusiv cele din Lowestoft, Bury St Edmunds și Ipswich. Studenții frecventează, de asemenea, un sediu situat în Norfolk, cunoscut sub numele de campusul Great Yarmouth. Viitorii candidați se pot aștepta la o universitate orientată spre carieră, cu oferte de diplome tradiționale de arte liberale. Când vine vorba de petrecerea timpului liber, aveți acces la o selecție variată de cluburi și societăți bine finanțate și organizate, care se desfășoară în campus, cu un nivel ridicat de participare.

Lista cu 79 cursuri de licență și masterat de la University of Suffolk - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Suffolk

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • UOS Virtual Tour: Student Experience
  • University of Suffolk 360 - University Life
  • University of Suffolk - Student Life
  • Why go to Uni ? Q&A with UOS History Student
  • COUNTDOWN TO UNIVERSITY! - 3 study tips | Georgia & Amy

University of Suffolk

(University of Dundee)