University of Southampton
Nursing (adulți și sănătate mintală) MN
University of Southampton - University of Southampton

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 60 absolvenți de Nursing (Adult and Mental Health) MN și pentru alte cursuri de Nursing pentru adulți de la University of Southampton pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Nursing pentru adulți.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Nursing pentru adulți

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Nursing pentru adulți la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £25000 - £27000 £21000 - £28000 £21000 - £34500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Nursing pentru adulți din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24995 - £27323 £19960 - £30214 £21316 - £33923

Deveniți o asistentă medicală cu MNurs Nursing (Adult and Mental Health) la Universitatea din Southampton.

În cadrul masteratului integrat de patru ani, veți dezvolta abilitățile necesare pentru a oferi îngrijire plină de compasiune, bazată pe dovezi, printr-o combinație de plasamente și studii.

Universitatea din Southampton este un lider în domeniul asistenței medicale, iar învățarea dvs. va fi susținută de educatori și cercetători de clasă mondială.

În timp ce sunteți la Southampton, veți studia:

• știința care stă la baza asistentei medicale
  • baza de dovezi care stă la baza rolului asistentului medical
  • modul în care asistentele medicale promovează sănătatea și ajută oamenii să își mențină sănătatea și bunăstarea

Vă veți dezvolta abilitățile de practică printr-o serie de plasamente de asistență medicală, iar învățarea va fi susținută în continuare prin practica simulată și prin predarea abilităților clinice.

Nursing la Southampton se află pe locul 6 în lume și pe locul 2 în Marea Britanie în clasamentul QS World Rankings by Subject 2023.

Recunoscută de către Consiliul de asistență medicală și moașe (NMC) în scopul înregistrării ca asistent medical calificat (adulți).

Recunoscută de Nursing and Midwifery Council (NMC) în scopul înregistrării ca asistent medical calificat (sănătate mintală).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Nursing (Adult and Mental Health) MN la University of Southampton

93% Ocupații elementare
2% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
1% Profesioniști în inginerie
1% Manageri, directori și înalți funcționari
1% Profesioniști în gestionarea proiectelor de afaceri și financiare

Evaluările la acest program variază de la lucrări de curs, examene scrise și practice la proiecte . Evaluarea are loc pe tot parcursul cursului pentru a se asigura că atingeți nivelurile corecte de realizare. Abilitățile dvs. practice vor fi evaluate în timp ce vă aflați în plasament și înregistrate de către mentorul dvs. de practică.

Tariful UCAS al studenților acceptați la Nursing pentru adulți

Cerințe de calificare

Minim 3 A Levels cu BBB - cel puțin 2 dintre disciplinele de știință sau matematică. Pentru a fi luat în considerare pentru intrarea în anul al doilea, minimum 3 A Levels la ABB, cu AB la 2 materii de știință sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri - A în materie pentru Single Honours sau AB în materie pentru Joint Honours). De asemenea, este necesar: GCSE la C sau mai sus în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în științe cu dublă atribuire.

ABB în 3 A-levels care să includă Chimie sau Biologie și o altă disciplină științifică, plus nota A la EPQ. Componentele practice de științe trebuie să fie promovate, dacă este cazul.

Minimum DDM, cu disciplinele principale fiind Științe sau Matematică. De asemenea, este necesar: GCSE cu C sau mai mult în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în Dual Award Science.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 7

cu un minim de 7.0 la Listening, Reading & Speaking și cu un minim de 6.5 la Writing.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Nursing (Adult and Mental Health), MN, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Nursing (adulți și sănătate mintală) MN

Acest curs nu este disponibil pentru candidații internaționali sau candidații din UE.

Clasamentul University of Southampton în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 34 clasamente universitare pentru University of Southampton

Despre University of Southampton

Universitatea din Southampton, adesea abreviată Soton, este o universitate de cercetare situată în Southampton, Anglia. Deși a fost fondată în 1862, universitatea s-a bucurat de statutul de universitate cu drepturi depline abia începând cu 1952. Universitatea are în total cinci campusuri, iar cel principal se află în zona Highfield din Southampton.

Lista cu 379 cursuri de licență și masterat de la University of Southampton - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Southampton

• My first week | University of Southampton
  • What opportunities does Southampton offer? | University of Southampton