University of South Wales
Energie regenerabilă și tehnologie durabilă MSc
University of South Wales - University of South Wales

Cursul MSc Renewable Energy and Sustainable Technology va dezvolta cunoștințele și abilitățile multidisciplinare de ultimă oră pentru a vă permite să vă dezvoltați o carieră plină de satisfacții în această industrie în creștere rapidă.

Acreditat de The Energy Institute, acest masterat în domeniul energiei regenerabile se află în cadrul Centrului de Cercetare pentru Mediu Durabil al USW (SERC), un centru de top și recunoscut la nivel internațional de peste 30 de ani. SERC găzduiește, de asemenea, Centrul de excelență din Țara Galilor pentru digestia anaerobă și Centrul Universității din Țara Galilor de Sud pentru cercetarea și demonstrarea hidrogenului regenerabil.

Veți studia module, cum ar fi cele legate de tehnologia hidro, mareelor, valurilor și vântului; energia solară, căldura și rețeaua electrică; bioprocese pentru o economie circulară, recuperarea resurselor industriale; energia hidrogenului; și legislația și politica în domeniul energiei și al mediului. De asemenea, veți finaliza un proiect de disertație substanțial (60 de credite) în cadrul Centrului de Cercetare pentru Mediu Durabil, unde veți fi supravegheat de echipa noastră de cadre didactice și cercetători, având acces la laboratoarele noastre de ultimă generație. Modulele pot fi modificate. Vă rugăm să consultați site-ul web al USW pentru informații suplimentare.

La nivel mondial există o cerere substanțială de absolvenți cu expertiză în domeniul energiei regenerabile și al tehnologiei durabile. Argumentul pentru necesitatea de a produce absolvenți bine informați și cu înaltă calificare în acest domeniu nu a fost niciodată mai puternic și va continua să devină din ce în ce mai puternic. Necesitatea de a îndeplini obiectivele privind emisiile și o economie cu emisii nete de carbon zero va crea o nevoie de persoane cu înaltă calificare pentru a pune în aplicare schimbările. Absolvenții cu o calificare în domeniul energiei regenerabile pot găsi locuri de muncă în mai multe sectoare din industria energiei regenerabile; autorități locale; agenții guvernamentale de reglementare; industrii de producție; companii de consultanță în domeniul energiei și al mediului; companii de apă; cercetare și mediul academic și organizații neguvernamentale naționale și internaționale.

• Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Renewable Energy and Sustainable Technology, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de minimum 2:2 cu onoruri într-un domeniu științific sau ingineresc. Alți candidați vor fi luați în considerare în mod individual.

Clasamentul University of South Wales în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 14 clasamente universitare pentru University of South Wales

Despre University of South Wales

Universitatea din Țara Galilor de Sud este o universitate din Țara Galilor finanțată de guvern, iar campusurile sale sunt situate în Cardiff, Newport și Pontypridd. Universitatea este rezultatul fuziunii dintre Universitatea din Glamorgan și Universitatea din Țara Galilor, din Newport. Fiecare campus are o importanță egală pentru universitate, fiecare dintre ele oferind propria serie de facilități pentru utilizări distincte.

Lista cu 299 cursuri de licență și masterat de la University of South Wales - Catalogul cursurilor

• Lauren's Vlog - Student Life - University of South Wales
  • Why study at South Wales Business School?
  • French Student studying at The University of South Wales
  • So you want to study photography? - University of South Wales

Ingineria mediului MEng (Hons)
Inginerie civilă și de mediu MEng