University of South Wales
Nursing (Sănătate mintală) Septembrie Entry BSc (Hons)
University of South Wales - University of South Wales

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Nursing (Mental Health) September Entry BSc (Hons) la University of South Wales pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Asistență medicală și îngrijire medicală (general).

Salariul absolvenților de asistență medicală și moașe

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Asistență medicală și îngrijire medicală (general) la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £25000 - £27000 £21000 - £29500 £23000 - £32000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de asistență medicală și moașe din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £26984 - £34795 £21490 - £34158 £22442 - £37397

Nursingul este o profesie solicitantă, dar plină de satisfacții, care se concentrează pe îngrijirea oamenilor. În calitate de asistent medical de sănătate mintală, rolul dumneavoastră este de a promova și de a sprijini recuperarea unei persoane și de a-i permite acesteia să se implice și să aibă mai mult control asupra stării lor.

Această diplomă de trei ani de asistență medicală în domeniul sănătății mintale combină teoria și practica într-un mod inovator, pentru a se concentra pe îngrijirea persoanelor cu probleme de sănătate mintală într-o gamă largă de medii de asistență medicală. Finalizarea cu succes a acestei diplome de asistență medicală în domeniul sănătății mintale vă va permite să intrați în Registrul Consiliului de Nursing și Moașe (NMC) ca asistent medical calificat în domeniul sănătății mintale. În prezent, dacă sunteți un student din Marea Britanie, taxele pentru cursul de asistență medicală vor fi plătite de guvernul galez.

Diplomele noastre de asistență medicală vă pregătesc pentru provocările asistenței medicale moderne prin combinația potrivită de cunoștințe, abilități și experiență. Teoria pe care o învățați în sala de clasă este întărită de învățarea practică în campus și de învățarea bazată pe muncă. Angajatorii sunt dornici să recruteze absolvenții noștri de asistență medicală, deoarece știu că sunt practicieni bine pregătiți, încrezători, competenți și siguri.

grade de Nursing USW se bazează pe Campusul nostru Glyntaff. Glyntaff este înconjurat de spații verzi deschise. Studenții noștri spun că le place atmosfera relaxată și priveliștile frumoase.

Recunoscută de Nursing and Midwifery Council (NMC) în scopul înregistrării ca asistent medical calificat (sănătate mintală).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Nursing (Mental Health) September Entry BSc (Hons) la University of South Wales

95% Profesioniști în domeniul finanțelor

Tariful UCAS al studenților acceptați la Asistență medicală și îngrijire medicală (general)

Cerințe de calificare

Nota minimă C la componenta de bază.

Diploma de acces la HE

• Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Nursing (Mental Health) September Entry, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Nursing (Sănătate mintală) Septembrie Entry BSc (Hons)

Studenții au acces la o gamă largă de resurse, inclusiv manuale, publicații și calculatoare în biblioteca universității și prin intermediul resurselor online. În majoritatea cazurilor, acestea sunt mai mult decât suficiente pentru a finaliza un curs de studiu. În cazul în care există costuri suplimentare, obligatorii sau opționale, acestea sunt detaliate pe site-ul web al Universității (pe paginile cursurilor individuale). Desigur, studenții pot alege să își achiziționeze resurse/instrumente personale suplimentare față de cele enumerate pentru a-și susține studiile, pe cheltuiala proprie. Toate costurile de papetărie și tipărire sunt pe cheltuiala proprie a studentului.

Studenții din Țara Galilor și din UE pot fi eligibili pentru o bursă de învățare a guvernului galez, condiționată de mijloace. Vă rugăm să vizitați site-ul web al universității pentru detalii complete.

Clasamentul University of South Wales în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 14 clasamente universitare pentru University of South Wales

Despre University of South Wales

Universitatea din Țara Galilor de Sud este o universitate din Țara Galilor finanțată de guvern, iar campusurile sale sunt situate în Cardiff, Newport și Pontypridd. Universitatea este rezultatul fuziunii dintre Universitatea din Glamorgan și Universitatea din Țara Galilor, din Newport. Fiecare campus are o importanță egală pentru universitate, fiecare dintre ele oferind propria serie de facilități pentru utilizări distincte.

Lista cu 299 cursuri de licență și masterat de la University of South Wales - Catalogul cursurilor

• Lauren's Vlog - Student Life - University of South Wales
  • Why study at South Wales Business School?
  • French Student studying at The University of South Wales
  • So you want to study photography? - University of South Wales

Studii de nursing (adulți) BSc (Hons)
(Teesside University)